خانه / تلویزیون / چرا نباید تلویزیون اولد ( OLED ) بخریم؟ بررسی معایب تلویزیون های اولد

چرا نباید تلویزیون اولد ( OLED ) بخریم؟ بررسی معایب تلویزیون های اولد

چرا نباید تلویزیون اولد ( OLED ) بخریم؟

چرا نباید تلویزیون اولد ( OLED ) بخریم؟ این سوالی است که شاید هیچکس انتظار آن را نداشته باشد، اما در این مطلب قصد داریم به نیمه خالی لیوان نگاهی داشته باشیم و به بررسی معایب تلویزیون های OLED در مقایسه با سایر تلویزیون‌ها بپردازیم.
از سال 2013 ساخت تلویزیون‌های خمیده و OLED شروع شد و کمپانی‌های مختلف ساخت اولین تلویزیون‌های OLED خود را شروع کردند؛ در این سال ها کمپانی‌های بزرگی همچون ال جی، سامسونگ و سونی، رزولوشن تلویزیون‌هایشان را وارد مرحله‌ی جدیدی کرده‌اند و با استانداردهای جدید معرفی می‌کنند. تلویزیون‌هایی که امروزه توسط این کمپانی‌ها تولید می‌شوند، اغلب کیفیت تصویر 4K دارند و حضور تلویزیون های Full HD را در این میان کمرنگ و کمرنگ تر کرده‌اند. کمپانی‌های رقیب هر روزه با فناوری های جدید قصد به خاک کشاندن پشت رقیبانشان را دارند. امروزه که نام تلویزیون‌های OLED را در هر گوشه و کناری می شنویم، لازم است در مورد آنها اطلاعات کافی داشته باشیم تا قبل از اینکه بابت آنها پول زیادی پرداخت کنیم بدانیم که آیا واقعاً نیاز است تلویزیون اولد تهیه کنیم یا همان تلویزیون‌های LED کفاف نیازمان را می دهند؟
در ابتدا به تعریف تلویزیون اولد می پردازیم و تفاوت آن را با سایر تلویزیون‌های LED مورد بحث قرار می دهیم. ادامه‌ی این مقاله را برای دانستنی های جدید از دست ندهید.

چرا نباید تلویزیون اولد ( OLED ) بخریم؟

تلویزیون OLED؛ فناوری جدید برای رنگ‌هایی با عمق بیشتر

تلویزیون OLED ( Organic Light-Emitting Diode ) که در بیشتر تلویزیون‌های بالارده شاهد حضورش هستیم، تکنولوژی جدیدی است که کیفیت تصویر حرفه ای به نمایش می گذارد. خیلی خلاصه باید بگوییم نمایشگر LCD دارای نور پس زمینه از لامپ فلئورسنت است و تکنولوژی جدید تر LED هم به جای لامپ فلئورسنت دارای LED های کوچک برای روشن شدن نمایشگر است. اما نمایشگر اولد بر خلاف تکنولوژی LED، دارای پیکسل هایی است که به خودی خود می‌توانند نور ساطع کنند. کمی تخصصی تر می‌توانیم بگوییم دیود ارگانیک گسیل دهنده‌ی نور ( OLED ) دارای لایه ای از مواد ارگانیک است و دو الکترود هم بین آن جا گرفته است. همانطور که گفتیم ساختار اولد به گونه ای است که هر پیکسل به تنهایی می‌تواند روشن و خاموش شود. الکترون ها از یک لایه‌ی ارگانیک، تحریک و روشن می‌شوند، رنگ‌ها بسته به ترکیبات لایه‌ی میانی ( سبز، آبی و قرمز ) تولید می‌شوند. جالب است بدانید که در این تلویزیون‌ها برای تولید رنگ سیاه، پیکسل به کلی خاموش می‌شود به همین خاطر در رنگ‌های سیاه و تیره شاهد عمق زیاد و نسبت کنتراست فوق العاده خواهیم بود.

تلویزیون OLED؛ فناوری جدید برای رنگ‌‌هایی با عمق بیشتر

چند سالی است که از ساخت تلویزیون‌های اولد توسط کمپانی‌های معروف و مطرح بازار تلویزیون‌ها می گذرد. هیچ شکی نیست که تلویزیون‌های او ال ای دی جزو بهترین تلویزیون‌های بازار به شما می‌روند و در حال حاضر بسیاری از کمپانی ها هم بهترین تلویزیون بالارده شان را با این تکنولوژی راهی بازار می کنند. این تلویزیون های تنومند که به سادگی میدان را خالی نمی‌کنند، معایب هر چند جزئی هم دارند که ما در این مقاله ترجیح داده‌ایم با دیدن نیمه‌ی خالی لیوان، به شما در انتخاب بهتر کمک کنیم. این تلویزیون ها مانند هر مدل دیگر دارای مزایا و معایبی هستند. در این مقاله با بررسی تلویزیون‌های OLED از جوانب مختلف می خواهیم دیدتان را نسبت به این تلویزیون‌ها بازتر کنیم.

کیفیت تصویر و نمایشگر؛ از روشنایی کمتر رنگ‌‌ها تا سوختن دیودهای ارگانیک!

در وهله ی اول می خواهیم به بررسی کیفیت تصویر تلویزیون‌های اولد به نسبت تلویزیون‌های دیگر بپردازیم. با نگاهی سطحی به تصویر تلویزیون اولد و تلویزیون LED کاملا عمق بیشتر رنگ‌های تلویزیون اولد احساس می‌شود. همانطور که گفتیم در تلویزیون OLED هر پیکسل دارای عنصر سه رنگ اصلی یعنی رنگ‌های قرمز، سبز و آبی می‌باشد پس میلیون ها رنگ تولید می‌شود و این رنگ‌ها هم هماهنگ با هم می‌تواند تصاویر نهایی را تشکیل دهند. عمق رنگ های سیاه هم با خاموش شدن پیکسل واقعاً خوب است. رنگ‌های تولید شده در تلویزیون اولد حتی به نسبت تلویزیون‌های 4K عمق بیشتر، واقعی تر و زیباتر هستند. برخلاف عمق خوبی که رنگ‌های تیره و مشکی در تلویزیون‌های OLED دارند، به دلیل نبود نور پس زمینه و عملکرد انفرادی پیکسل ها، میزان روشنایی در تلویزیون اولد محدود شده‌است و رنگ‌های روشن از میزان درخشندگی کمتری برخوردارند. تلویزیون‌های OLED در خوش‌بینانه ترین حالت ممکن حداکثر می‌توانند 700 تا 800 نیت روشنایی ارائه دهند، در حالی که تلویزیون‌های کیولد سامسونگ میزان روشنایی ارائه داده شده شان در حد 1400 تا 2000 نیت می‌باشد. اگر از تلویزیون اولدتان می خواهید در جایی استفاده کنید که روشنایی زیادی دارد و یا نور به نمایشگر آن میخورد، بهتر است از خرید تلویزیون اولد صرفه نظر کنید چرا که در این شرایط دید تصویر تا حد زیادی کاهش می یابد. اما خوشبختانه تلویزیون‌های اولد گزینه‌ی خوبی برای دیدن فیلم در شرایط نوری کم تا متوسط هستند. پس اگر فکر می کنید یک تلویزیون با حداکثر روشنایی نیاز دارید می‌توانید مدل تلویزیون‌های QLED سامسونگ یا LED های معمولی با قیمت مناسب تر انتخاب کنید.

کیفیت تصویر و نمایشگر؛ از روشنایی کمتر رنگ‌‌ها تا سوختن دیودهای ارگانیک!

پیکسل سوختگی، یکی از مشکلات رایج در تلویزیون‌های اولد است. حک شدن تصویر یا سوختن پیکسل که موقت یا دائم است، در صورت ماندن یک تصویر به مدت طولانی در نقطه ای از نمایشگر به وجود می آید. تصویر باقی مانده از سوختن پیکسل ها را حتی در زمان خاموش بودن تلویزیون هم می توان دید. از آنجا که به کمک دیود ارگانیک رنگ‌ها تولید می‌شوند، روشن ماندن این دیود ها برای مدت طولانی باعث داغ شدن دیودها شده و در نهایت احتمال سوختن آنها را افزایش می دهد. البته به خاطر داشته باشید پیکسل سوختگی در صورت ماندن یک تصویر ثابت روی تلویزیون بیش از 12 ساعت رخ می دهد، از آنجا چنین شرایطی ( تصویر ثابت به مدت 12 ساعت روی نمایشگر تلویزیون ) به کمی جور می شود، پس باید بگوییم خطر ایجاد پیکسل سوختگی به کمی رخ خواهد داد، پس خیالتان از این مورد می‌تواند آسوده باشد.

مصرف انرژی متغیر تلویزیون های OLED

تلویزیون‌های قدیمی ال سی دی و اولد های امروزی، در میزان مصرف انرژی در سطح یکسانی قرار گرفته‌اند. اما چیزی که جالب است و باعث شده تا ما در این قسمت به شرح دادن آن بپردازیم، میزان مصرف انرژی ثابت تلویزیون‌های ال سی دی در مقابل میزان مصرف متغیر در تلویزیون های OLED است. تلویزیون‌های ال سی دی دارای مصرف انرژی ثابتی هستند و میزان مصرف آن ها ربطی به محتوای پخش شده و یا رنگ‌های ارائه شده ندارد، دلیلش هم واضح است؛ به دلیل وجود نور پس زمینه که در تمام مدت روشن بودن تلویزیون با شدت بالا می تابد و حتی اگر محتوای نمایش داده شده رنگ‌های سیاه باشد، این تلویزیون مصرف انرژی ثابتی دارد. اما در تلویزیون‌های OLED با توجه به اینکه پیکسل ها برای نمایش دادن رنگ‌های تیره و سیاه به کلی خاموش می‌شوند، مصرف انرژی گاه کم و در صورت روشن بودن تمامی پیکسل ها گاه زیاد است.

مصرف انرژی متغیر تلویزیون های OLED

تلویزیون‌ OLED در سایز های پایین تر از 55 اینچ تولید نمی‌شود!

اولین تلویزیون اولد OLED مربوط به کمپانی سونی بود که در سال 2008 با اندازه‌ی 11 اینچی ارائه شد. اما این تلویزیون به صورت تجاری وارد بازار نشد و بیشتر جنبه‌ی تبلیغاتی داشت. از آن زمان تاکنون تلویزیون‌های اولد در این سایز در دسترسی قرار نگرفته‌اند. تلویزیون 55 اینچی، محبوب ترین تلویزیون در بین سایز های تولید شده‌است که معمولا برای سالن 30 متری یا بیشتر مناسب است. اگر شما به دنبال تلویزیونی با سایز نمایشگر کوچکتر هستید، مطمئنا باید دور تلویزیون‌های اولد را خط بکشید. از آنجا که تلویزیون‌های OLED در سایز های بالاتر از 55 اینچ ساخته می‌شوند، در بین تلویزیون‌های اولد نمی توانید تلویزیون 49 یا 43 اینچی مورد نیازتان را پیدا کنید. احتمالا دلیل تولید نشدن تلویزیون‌های اولد برای سایز های پایین تر از 55 اینچ به هزینه بردار بودن این کار و تاثیر کم در سایز های کوچکتر مربوط شود. به هر حال این گزینه را هم می‌توان به معایب تلویزیون‌های اولد اضافه کرد چرا که اگر به یک تلویزیون 43 اینچ نیاز دارید ممکن است قید خرید تلویزیون اولد را بزنید یا اینکه اگر اولد می خواهید چاره ای جز انتخاب تلویزیونی با سایز بزرگ تر ندارید

تلویزیون‌های اولد گران هستند و به این زودی ها قیمت آنها پایین نمی آید!

واقعیتی که مشهود است، قیمت بالای تلویزیون‌های اولد به نسبت تلویزیون‌های LED معمولی است. حتی اگر با تخفیف شگفت انگیز بخواهید تلویزیون اولد تهیه کنید باز هم قیمت این تلویزیون‌ها بالاتر از قیمتی است که بابت تلویزیون‌های LED خواهید پرداخت. به عنوان مثال یک تلویزیون اولد حرفه ای ( LG B7V ) به نسبت یک تلویزیون 4K ال جی 55 اینچی ( LG Sj850V ) که کیفیت تصویر بالایی دارد، حدود دو میلیون تومان اختلاف قیمت دارد.

تلویزیون‌های اولد گران هستند و به این زودی ها قیمت آنها پایین نمی آید!

جدال بزرگ دو تکنولوژی جدید و داغ OLED و MicroLED!

چند ماه پیش سامسونگ نمایشگر 146 اینچی اش را با هدف جایگزینی پروژکتورهای سینما در معرض نمایش گذاشت که با فناوری جدید MicroLED ساخته شده بود. در حال حاضر تلویزیون‌های میکرو ال ای دی به صورت تجاری برای مصارف خانگی تولید نشده‌اند و به عنوان یک پروژه تا حداکثر دو سال دیگر ممکن است به تولید انبوه برسند. چیزی که در اینجا نیاز است بگوییم قیمت بسیار مناسب تر تلویزیون‌های میکرو LED به نسبت تلویزیون‌های اولد است. خیلی خلاصه باید بگوییم تقریبا تمام ایراد هایی که در تلویزیون های اولد شاهد آن هستیم، در تلویزیون های MicroLED شاهد رفع شدنش هستیم. تلویزیون‌های MicroLED برخلاف او ال ای دی رنگ‌های تیره و سیاه را با عمق بسیار خوبی نشان می دهد، رنگ‌های ارائه شده توسط این تلویزیون فوق العاده و واقعی نمایش داده می شوند، زاویه‌ی دیدش واقعاً خوب است، رنگ‌های روشن روشنایی بیشتری دارد و همچنین بسیار باریک و بدون پیکسل سوختگی هستند که تمام این ها با قیمت بسیار کمتری به نسبت تلویزیون‌های اولد ارائه می‌شود. جالب است بدانید که تلویزیون‌های میکرو LED با توجه به سیستمی که دارند به کاربران اجازه می دهند تا سایز نمایشگر خود را سفارشی کنند و در سایز های بزرگ یا کوچک تلویزیون خود را تنظیم نمایند که تمامی این موارد عاجز بودن اولد در برابر میکرو ال ای دی را نشان می‌دهد.

جدال بزرگ دو تکنولوژی جدید و داغ OLED و MicroLED!

گفتنی است که استفاده از فناوری میکرو LED تنها مختص محصولات سامسونگ نیست، گزارش ها از شروع به کار کردن کمپانی اپل برای ساخت محصولات با کمک فناوری MicroLED خبر می دهند. البته برخلاف سامسونگ، اپل قصد دارد تا از این فناوری برای نمایشگرهای کوچک مانند نمایشگر ساعت اپل استفاده کند. این فناوری به نسبت اولد طول عمر بیشتری دارد و از آن جا که از سوختن پیکسل مبرا است، تا سالهای زیادی می‌تواند وظیفه‌ی پخش تصاویر را بر عهده بگیرد.

در این جا برخی از بهترین تلویزیون‌های اولد را که تاکنون توسط ال جی و سونی معرفی شده‌اند و در بانه سرویس موجود هستند را معرفی می کنیم.

تلویزیون سونی A1E

تلویزیون اولد سونی A1E در سایز های 65 اینچ و 55 اینچ در بانه سرویس موجود می‌باشد. کیفیت تصویر 4K با صفحه نمایش TRILUMINOS™ می‌تواند تصاویر را حیرت انگیز نمایش دهد. از مهم ترین ویژگی‌های این تلویزیون می‌توان به داشتن اسپیکرهای Acoustic Surface با توان خروجی صدای 50 وات اشاره کنیم. همچنین این تلویزیون دارای سیستم عامل اندروید و 16 گیگابایت حافظه داخلی است که تجربه ی استفاده از تلویزیون هوشمند را به تجربه ای دلنشین تبدیل می‌کند.

 • کیفیت تصویر 4K با پنل اولد
 • صفحه نمایش TRILUMINOS™
 • دارای سیستم عامل اندروید
 • 16 گیگابایت حافظه داخلی
 • تکنولوژی صدای Acoustic Surface
 • توان خروجی صدای 50 وات
 • پردازنده چهار هسته ای قدرتمند X1™ Extreme
 • قابلیت اتصال به اینترنت توسط وای فای
تلویزیون سونی A1E

تلویزیون ال جی B7

یکی دیگر از تلویزیون‌های اولد با کیفیت تصویر واقعاً خوب، تلویزیون ال جی B7 است که در سایزهای 65 اینچ و 55 اینچ ساخته شده. کیفیت تصویر 4K با رزولوشن 3840×2160 پیکسل، نتایج محتوای نمایش داده شده را هیجان انگیز می‌کند. این تلویزیون همچنین می تواند محتوای HDR را پشتیبانی کند و البته محتوای غیر 4K را با کیفیت تصویر بالا نمایش دهد. توان صدای این تلویزیون واقعاً خوب است و می‌تواند تا 40 وات صدا تولید کند. ال جی برای این تلویزیون اولد بالارده از سیستم عامل اختصاصی‌اش یعنی webOS استفاده کرده که هیجان استفاده از تلویزیون هوشمند را بیشتر می‌کند.

 • کیفیت تصویر ULTRA HD 4K
 • سیستم عامل webOS 3.5
 • توان خروجی صدای 40 وات
 • قابلیت High Dynamic Range
 • پورت های متعدد USB و HDMI
تلویزیون ال جی B7

تلویزیون ال جی C7

C7 تلویزیون ال جی C7 هم در سایز های 65 اینچ و 55 اینچ ساخته شده و در لیست بهترین تلویزیون‌های اولد قرار گرفته است. این تلویزیون با کیفیت تصویر 4K HDR می‌تواند تصاویر را با کیفیت عالی نمایش دهد. در کنار توانایی نمایش تصاویر با کیفیت عالی توان خروجی 40 وات صدا هم از طرف دیگر هیجان دیدن فیلم‌ها را دو چندان می‌کند. این تلویزیون سیستم عامل webos 3.5 دارد و همچنین با Wi-Fi یا درگاه پورت LAN می‌توان آن را به اینترنت وصل کرد.

 • نمایشگر 4K HDR
 • قدرت خروجی 40 وات
 • سیستم عامل webos 3.5
 • تکنولوژی Dolby Vision نمایشگر
 • قابلیت اتصال به اینترنت از طریق Wi-Fi
تلویزیون ال جی C7

همچنین ببینید

ارزان ترین تلویزیون های 2018 تلویزیون‌های اولد قیمت بالایی دارند و به این زودی ها شاهد تغییر قیمت آنها نخواهیم بود. پایین تر از تلویزیون های اولد، تلویزیون‌های بالارده ای همچون سری 9 سونی یا سری 8 ال جی هستند که از نظر قیمت دست کمی از تلویزیون‌های اولد ندارند. قیمت های بالای این تلویزیون‌ها برخی از کاربران را وادار می‌کنند تا به خرید تلویزیون های ارزان قیمت قانع باشند اما گاه با انتخابی آگاهانه یک تلویزیون قیمت ارزان و مناسب را می‌توان تا سال ها مورد استفاده قرار داد. قیمت ارزان تر برخی از تلویزیون‌های کمپانی های معروف صرفا به معنای اتش زدن به مالشان نیست؛ این کمپانی ها برای کاربران معمولی تلویزیون‌هایی با فناوری های کمتر و امکانات معدود تر تولید می‌کنند تا پاسخگوی نیاز هر کاربری باشند. در این مقاله سعی کرده ایم تا با معرفی بهترین تلویزیون‌های ارزان قیمت 2018 که کیفیت تصویر 4K و Full HD دارند، انتخاب را برایتان آسان‌تر کنیم. تلویزیون های گرد هم آمده در این لیست همگی کیفیت تصویر بالا دارند و همچنین در کنار آن، قیمت مناسب از این تلویزیون‌ها یک مدل تمام عیار ساخته که به راحتی کفاف نیازتان را پس می دهند. در این جا چند تلویزیون ارزان قیمت از برندهای سونی، ال جی و سامسونگ معرفی می کنیم که هر کدام با توجه به امکاناتی که دارند می‌توانند مخاطبین خاص خود را داشته باشند. لازم است بگوییم در صورت انتخاب هر یک از این تلویزیون‌ها می‌توانید با کلیک روی مدل نامبر آن، به صفحه ی محصول مربوطه بروید. ارزان ترین تلویزیون‌های ال جی 2018 تلویزیون ال جی سری UJ634V LED ال جی مدل UJ634V از تلویزیون‌های ارزان قیمت ساخته شده توسط کمپانی کره‌ای ال جی است. این تلویزیون در سایز های 43 اینچ ( 43UJ634V )، 49 اینچ ( 49UJ634V )، 55 اینچ ( 55UJ634V ) و 65 اینچ ( 65UJ634V ) در بانه سرویس موجود می‌باشد. تلویزیون UJ634V در کنار به تصویر کشیدن محتوا با کیفیت 4K همچنین می‌تواند با پشتیبانی از محتوای HDR صحنه را هیجان انگیز نمایش دهد. این تلویزیون همچنین با داشتن فناوری های Local Dimming، ویژگی درخشندگی فوق العاده رنگ‌‌ها، فناوری دقت رنگ واقعی، فناوری تقویت عمق فعال و همچنین موتور پردازشگر Color Master توانایی خاصی در واقعی‌تر نشان دادن تصاویر و رنگ‌‌ها دارد. پنل IPS به کار رفته در ال جی UJ634V باعث شده تا هم صفحه در برابر ضربه های احتمالی مقاوم تر باشد و هم اینکه شاهد زاویه ی دید گسترده تری برای این تلویزیون باشیم. مورد دیگر اینکه ال جی برای تلویزیون UJ634V دو اسپیکر ده واتی در نظر گرفته پس روی هم رفته توسط این تلویزیون 20 وات صدا تولید می‌شود. البته برای ارتقای توان صدا می‌توانید از درگاه صوتی اپتیکال هم استفاده کنید. این محصول با داشتن رابط کاربری webOS و ریموت جادویی اختصاصی ال جی تجربه ی جذاب تری از کار با تلویزیون اسمارت را عایدتان می‌کند. لازم به ذکر است بگوییم این سیستم عامل یکی از ساده ترین و کاربردی ترین سیستم عامل ها در تلویزیون است و به کمک آن ضمن دستیابی به اپلیکیشن های مختلف، همچنین می‌توانید در صفحات وب به جستجو بپردازید، بازی کنید و یا برنامه های مختلف را از فروشگاه اختصاصی ال جی دانلود و نصب کنید. در آخر به اصلی ترین درگاه‌های این تلویزیون که در سه عدد HDMI و دو عدد پورت USB خلاصه می‌شوند هم باید اشاره کنیم. کیفیت 4K صفحه نمایش با پشتیبانی از HDR قابلیت اتصال به اینترنت از طریق Wi-Fi سیستم عامل webOS 3.5 خروجی صدای 20 وات پردازنده چهار هسته ای تلویزیون ال جی UJ634V تلویزیون ال جی سری LJ615V یکی دیگر از تلویزیون‌های خوش ساخت کمپانی ال جی که با قیمت مناسبش در لیست بهترین تلویزیون‌های ارزان قیمت 2018 قرار گرفته، تلویزیون ال جی LJ615V می‌باشد. با وجود سایزهای متنوع این تلویزیون در اندازه های 55 اینچ ( 55LJ615V )، 49 اینچ ( 49LJ615V ) و 43 اینچ ( 43LJ615V )، دستتان برای انتخاب بهتر باز خواهد بود. این مدل تلویزیون با داشتن کیفیت تصویر Full HD و رزولوشن 1080×1920 پیکسل توانایی خوبی در به نمایش گذاشتن تصاویر دارد به نحوی که تصاویر را واضح و درخشان نمایش می‌دهد. البته به دلیل وجود قابلیت ارتقای تصویر Resolution Upscaler شاهد با کیفیت نشان دادن محتوای کم کیفیت خواهیم بود. مورد دیگر اینکه با وجود سیستم عامل webOS 3.5 و داشتن ریموت کنترل جادویی دسترسی به برنامه ها و همچنین دانلود اپلیکیشن های بیشتر آسان خواهد بود. از امکانات صوتی این تلویزیون هم می‌توان به وجود دو اسپیکر داخلی ده واتی اشاره کنیم که در کنار هم می‌توانند تا 20 وات صدا تولید کنند. خیلی خلاصه می توانیم به تعداد 3 درگاه HDMI و 2 پورت USB هم اشاره کنیم که امکان اتصال دیوایس های دیجیتالی و حافظه های خارجی را برایتان فراهم می‌کند. کیفیت تصویر Full HD با رزولوشن 1080×1920 پیکسل هوشمند و مجهز به سیستم عامل web0S 3.5 فناوری ارتقای تصویر Resolution Upscaler سیستم صوتی دوکاناله و قدرت صوتی 20 وات دارای سه پورت HDMI و دو پورت USB تلویزیون ال جی سری LJ615V تلویزیون ال جی سری LJ550V یکی دیگر از تلویزیون‌های میان رده که قیمت مناسبش به خوبی با امکاناتش جور است، تلویزیون ال جی LJ550V می‌باشد. این تلویزیون خوش ساخت را می‌توان در سایزی های 55 اینچ ( 55LJ550V )، 49 اینچ ( 49LJ550V ) و 43 اینچی ( 43LJ550V ) تهیه کرد. کیفیت تصویر در نظر گرفته شده برای این تلویزیون میان‌رده ی خوش ساخت ال جی، Full HD با تعداد پیکسل های 1080×1920 می‌باشد پس نتایج محتوایی با کیفیت با وضوح مناسب می‌باشد. قابلیت ارتقای کیفیت تصویر Resolution Upscaler از طرف دیگر می‌تواند به ارتقای کیفیت فیلم‌های قدیمی کمک کند. در مورد سیستم صوتی این تلویزیون باید اشاره ای به داشتن دو اسپیکر داخلی داشته باشیم، از آنجا که سیستم صدا دو کاناله است و هر کدام از این اسپیکر ها می‌توانند تا 10 وات صدا تولید کنند، پس در کل توان خروجی صدای تلویزیون ال جی LJ550V برابر با 20 وات می‌باشد، البته اگر صدای این تلویزیون قانعتان نمی کند می‌توانید به کمک درگاه اپتیکال صدا و چند بلندگوی خارجی، سطح صدا را تا حد نیازتان بالا ببرید. تلویزیون LJ550V هم درست مانند دو مدلی که از آنها نام بردیم، سیستم عامل اختصاصی ال جی یعنی web0S 3.5 دارد اما از داشتن ریموت جادویی ال جی بی بهره مانده و تنها یک ریموت کنترل استاندارد در کارتنش جای گرفته است. البته باید توجه داشته باشیم قیمت این تلویزیون به نسبت تلویزیون‌های ال جی LJ615V و ال جی UJ634V مناسب تر می‌باشد. کیفیت تصویر Full HD با رزولوشن 1080×1920 پیکسل سیستم صوتی دو کاناله ی 20 واتی مجهز به تکنولوژی Resolution Upscaler سیستم عامل web0S 3.5، بدون ریموت کنترل جادویی مجهز به پورت HDMI و USB تلویزیون ال جی سری LJ550V تلویزیون ال جی سری LJ510V آخر از همه باید به معرفی تلویزیون ارزان قیمت ال جی LJ510V بپردازیم که با داشتن قیمت مناسب در کنار امکانات کاربردی یکی از بهترین تلویزیون‌های پرطرفدار و ارزان قیمت ال جی است. این تلویزیون ساده اما کاربردی است، دارای کیفیت تصویر مناسب Full HD با رزولوشن 1920 در 1080 پیکسل است، پس بدون نگرانی از محدودیت محتوای 4K می‌توانید این تلویزیون را انتخاب کنید. پنل IPS از نمایشگر این تلویزیون صفحه ای محکم با زاویه ی دید گسترده ساخته. همچنین باید بگوییم موتور پردازشگر Color Master به منظور بهینه سازی میزان کنتراست در نظر گرفته شده تا تصاویر واقعی تر نمایش داده شوند. توان صوتی این تلویزیون را دو اسپیکر 5 واتی تشکیل می دهد، پس روی هم رفته توان صدای تلویزیون به 10 وات می رسد. از درگاه‌های ارتباطی این تلویزیون باید دو پورت HDMI و یک پورت USB به همراه درگاه های ارتباطی کامپوزیت/کامپوننت، ورودی آنتن و خروجی هدفون اشاره کنیم. از آنجا که این تلویزیون قیمت پایینی دارد و همچنین در رده ی پایین و میانی تلویزیون‌های ال جی قرار گرفته، پس مجهز نبودن به امکانات اسمارت را نمی‌توان از معایب آن به حساب آورد. برای انتخاب این تلویزیون در بین سایز های 55 اینچ ( 55LJ510V )، 49 اینچ ( 49LJ510V ) و 43 اینچی ( 43LJ510V )، دستتان باز خواهد بود. کیفیت تصویر Full HD و رزولوشن 1920×1080 پیکسل ارتقای کیفیت تصویر Resolution Upscaler توان خروجی صدا 10 وات فناوری شفاف سازی صدا Clear Voice III فناوری Virtual surround صدا تلویزیون ال جی سری LJ510V ارزان ترین تلویزیون‌های سونی 2018 تلویزیون سونی سری X7000E تلویزیون LED سونی مدل X7000E یکی از تلویزیون‌های ارزان قیمت ساخته شده توسط کمپانی نام آشنای سونی است. این تلویزیون در تنوع سایز های زیاد شامل 65 اینچ ( 65X7000E )، 55 اینچ ( 55X7000E ) ، 49 اینچ ( 49X7000E ) و 43 اینچ ( 43X7000E ) ساخته شده تا به دلخواه خود بتوانید سایز مناسب برای خانه تان را انتخاب کنید. به کمک این تلویزیون می‌توانید محتوا را با کیفیت 4K و رزولوشن 3840 × 2160 پیکسل تماشا کنید. قابلیت پشتیبانی از تصاویر HDR، قابلیت ارتقای کیفیت تصویر، فناوری های اختصاصی سونی به منظور ارتقای گسترده ی طیف رنگ ها و زنده تر کردن آنها مانند فناوری Live Colour و Dynamic Contrast Enhancer، همگی از فناوری های به کار رفته در این تلویزیون هستند. بلندگوهای ده واتی در این تلویزیون کنار هم می‌توانند صدا را با توان 20 وات تولید کنند. البته خوشبختانه وجود فناوری ClearAudio+ باعث شده تا صدا شفاف و واضح و بدون نویز باشد. سونی برای تلویزیون‌های میان رده و قیمت پایین اش از سیستم عامل لینوکس استفاده می‌کند تا ساده تر بتوانید به اینترنت وصل شوید و به جستجو در صفحات وب بپردازید. درگاه‌های ارتباطی این تلویزیون در 3 درگاه HDMI و 3 درگاه USB، ورودی کامپوننت و کامپوزیت، خروجی صدای دیجیتال، هدفون و ورودی RF خلاصه می‌شوند. کیفیت تصویر 4K HDR سیستم عامل لینوکس قدرت خروجی صدای 20 وات قابلیت اتصال به اینترنت توسط وای فای شفاف سازی صدا با فناوری ClearAudio+ تلویزیون سونی سری X7000E تلویزیون سونی سری W650D یکی دیگر از تلویزیون‌های ارزان قیمت که توسط سونی به تولید رسیده، مدل سونی W650D می‌باشد که تنها در اندازه‌ی 48 اینچی موجود است. نمایشگر این تلویزیون از نوع LED و تخت است و همچنین در نمایش دادن محتوا با کیفیت Full HD توانا است. یعنی رزولوشن ارائه شده توسط این تلویزیون 1920 × 1080 پیکسلی است که با سایز 48 اینچی اش بسیار متناسب خواهد بود. برای توضیح در مورد توان صدا باید بگوییم دو اسپیکر این تلویزیون در کنار هم می‌توانند 10 وات خروجی داشته باشند که البته از سیستم صوتی های رایج Dolby Digital, Dolby Digital Plus, DTS هم پشتیبانی می‌کند تا هیجان دیدن فیلم‌ها را دو چندان کند. مجهز بودن این تلویزیون به دو پورت USB و دو درگاه HDMI امکان اتصال دیوایس های دیجیتالی و حافظه های خارجی را فراهم می‌کند. این تلویزیون را می‌توانید به کمک Wi-Fi داخلی به اینترنت وصل کنید تا به کمک مرورگر اینترنتی در سایت های مختلف به جستجو بپردازید. تکنولوژی صفحه نمایش Direct LED کیفیت تصویر Full HD با رزولوشن 1080×1920 پیکسل موتور پردازش تصویر X-Reality™ PRO توان خروجی صدا 10 وات پردازنده‌ی چهار هسته ای دو درگاه HDMI و دو پورت USB دارای رابط هوشمند و توانایی اتصال به اینترنت تلویزیون سونی سری W650D ارزان ترین تلویزیون‌های سامسونگ 2018 تلویزیون منحنی سامسونگ سری MU7350 تلویزیون منحنی 55MU7350 یکی از جذاب ترین تلویزیون های سامسونگ است که در کنار داشتن امکانات متنوع و البته نمایشگری خمیده، قیمت مناسبی هم دارد و به راحتی می‌تواند یکی از انتخاب هایتان باشد. خمیده بودن نمایشگر این تلویزیون باعث می‌شود تا کاربر بتواند نقاط بیشتری از نمایشگر را تماشا کند. کیفیت 4K این تلویزیون دارای رزولوشن استاندارد 3840×2160 پیکسل است که سبب می‌شود بتوانیم محتوا را با حداکثر جزئیات و رنگ‌‌ها را طبیعی ببینیم. قابلیت HDR در این تلویزیون هم به نوبه خود می‌تواند هیجان تصاویر را با رونمایی از حداکثر جزئیات بیشتر کند. اسپیکر های پر قدرت این تلویزیون بسیار هماهنگ با کیفیت تصویر عمل می‌کنند و با توانایی تولید 20 وات صدا، نیازتان را پاسخگو هستند. رابط کاربری Smart Hub برای استفاده از این محصول به عنوان وسیله‌ای فراتر از یک تلویزیون به خدمت آمده، پس با سامسونگ MU7350 به جستجو در صفحات وب بپردازید یا اینکه برنامه های مختلف را روی آن نصب کنید. این تلویزیون در اندازه های 49 اینچ ( 49MU7350 )، 55 اینچ ( 55MU7350 ) و 65 اینچ ( 65MU7350 ) موجود می‌باشد که می توانید برای اطلاع از سایر امکانات و خرید آن به صفحه ی این محصولات رجوع کنید. کیفیت تصویر 4K دیزاین منحنی شکل توان خروجی 20 وات پردازنده چهار هسته ای قابلیت اتصال به اینترنت توسط Wi-Fi تلویزیون منحنی سامسونگ سری MU7350 تلویزیون سامسونگ سری MU7000 تلویزیون سامسونگ مدل MU7000 درست دارای امکانات و ویژگی‌های سامسونگ MU7350 می‌باشد اما تنها تفاوتی که دارد، نوع نمایشگر آن است. تلویزیون MU7000 برخلاف سامسونگ MU7350 دارای نمایشگر تخت است و از انحنای زیبای نمایشگر بی بهره مانده است. البته منحنی نبودن نمایشگر هم باعث اختلاف چشمگیری در قیمت این دو تلویزیون شده‌است و شما می تواین با قیمت ارزان تری سامسونگ MU7000 را تهیه کنید. این تلویزیون را می‌توانید در سایز های 43 اینچ ( 43MU7000 )، 55 اینچ ( 55MU7000 ) و 65 اینچ ( 65MU7000 ) از بانه سرویس تهیه کنید. پشتیبانی از محدوده ی دینامیکی بالا (HDR)؛ کیفیت تصویر 4K UHD ارتقاء کیفیت تصویر توسط قابلیت UHD Up-Scaling قابلیت اتصال به اینترنت توسط وای فای داخلی موتور پردازشگر UHD Up-Scaling بلندگو های 20 واتی تلویزیون سامسونگ سری MU7000 تلویزیون سامسونگ سری M6500 یکی دیگر از تلویزیون‌های منحنی ارزان قیمت متعلق به سامسونگ تلویزیون M6500 می‌باشد، این تلویزیون در سایز 55 اینچی در بانه سرویس موجود است. کیفیت تصویر این تلویزیون روی Full HD با رزولوشن 1080×1920 پیکسل تنظیم شده پس محتوا از شفافیت و دقت خوبی برخوردار خواهند بود. ارتقای کیفیت تصویر در این تلویزیون موجب می‌شود تا بتوانید محتوای کم کیفیت یا فیلم‌های قدیمی را با کیفیت خوبی تماشا کنید. صدای این تلویزیون هم 20 وات است، پس هر کدام از اسپیکرهایی داخلی می‌توانند به تنهایی 10 وات توان صدا داشته باشند. از آنجا که این تلویزیون دارای سیستم عامل تایزن است پس می‌توان آن ار در لیست تلویزیون‌های هوشمند قرار داد. دارای کیفیت Full HD رزولوشن 1080×1920 پیکسل نمایشگر خمیده با شعاع انحنای 4.200R سیستم صوتی 20 وات و سیستم صوتی دو کاناله مجهز به گیرنده ی دیجیتالی داخلی دارای 3 پورت HDMI و 2 پورت USB تلویزیون سامسونگ سری M6500 تلویزیون سامسونگ سری J5100 اگر یک تلویزیون ارزان قیمت می خواهید و امکاناتی همچون هوشمند بودن تلویزیون برایتان اهمیت ندارد، در اینجا می‌توانیم خرید سامسونگ J5100 را به شما پیشنهاد دهیم. اندازه‌ی نمایشگر این تلویزیون برابر با 50 اینچ است که برای سالن ها بزرگ و متوسط می‌توانید روی آن حساب کنید. کیفیت تصویر در نظر گرفته شده برای این تلویزیون ارزان قیمت، Full HD با رزولوشن 1080×1920 پیکسل است تا تصاویر درخشان و شفاف نمایش داده شوند. موتور پردازش تصویر HyperReal در این تلویزیون موجب می‌شود تا با بهینه سازی دقیق میزان کنتراست، شاهد رنگ‌‌ها و وضوح بیشتری باشید. پس با تلویزیون سامسونگ J5100 دیدن فیلم و یا بازی کردن هیجان بیشتری خواهد داشت. همچنین این تلویزیون با داشتن دو عدد اسپیکر داخلی می‌تواند تا 20 وات صدا تولید کند. پس نیاز به خرید سیستم صوتی جداگانه نخواهید داشت. از آنجا که قیمت ارزان این تلویزیون حاکی از امکانات مختصرش است، پس انتظار داشتن امکانات هوشمند را از آن نداریم. در کل باید بگوییم با توجه به قیمت مناسبش، این تلویزیون از امکانات منحصر به فرد و اسمارت بودن، بویی نبرده است. کیفیت تصویر FULL HD با رزولوشن 1080×1920 پیکسل موتور پردازش تصویر HyperReal فرکانس رفرش تصویر 100 هرتز بلندگوهای 2 کاناله و توان خروجی صدای 20 وات فناوری دالبی دیجیتال دارای حالت های سینما و ورزشی تلویزیون سامسونگ سری J5100

ارزان ترین تلویزیون‌های 2018 (به‌روزرسانی پاییز 97)

ارزان ترین تلویزیون‌های 2018 خرید تلویزیون ارزان در آشفته بازار امروز ایران کاری بس سخت …

8 نظر

 1. بیخود داستان نگید اولد فعلا بهترین تلویزیون دنیاست من الان یک ساله دارم فوق العاده است واقعا تصویرش بی نظیره

 2. به نظر دوستان ارزش خرید داره؟ لطفا همه موارد رو در نظر بگیرید.هزینه خریدش آخرین مشکله

 3. شما که بی ۷ خریدی از رنگ سیاهش چشم درد گرفتی عزیزم مشکل چشمته که به کیفیت بالا حساسه شما از ۲۱ اینچ یهو پرش زدی اولد یاطاغان زدی

 4. داداش اون آرم شبکه خبر پیکسل سوختگی نیست و بهش پسماند تصویر میگن در ضمن دفترچه راهنماشو خونده بودی دچار مشکل نمیشدی پس گردن کیفیت اولد ننداز تقصیر خودته ک اول علم چیزیو بدست بیار بعد استفاده کن از تلویزیون اولد نمیشه مثه سی آرتی استفاده کنی

 5. من یک هفته هست اولد b7 خریدم ناراضیم تصویرش خیلی سیاه چشم درد گرفتم واقعا مفت نمی ارزه

 6. کیولد سامسونگ بنجل بدرد نمیخوره سامسونگ شیاد میخواد مردم رو گول بزنه

 7. اولد بهترینه الکی شایعه نکنید پیکسل سوختگی حرف مفته ، کیولد سامسونگ قدیمیه بدرد نمیخوره

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.