پورت RF چیست؟ آشنایی با RF و کاربردهای آن

اتصال RF کواکسیال (اتصال فرکانس رادیویی) یک اتصال الکتریکی طراحی شده برای کار در فرکانسهای رادیویی در محدوده چند مگاهرتز است. کانکتورهای RF معمولا با کابل های کواکسیال استفاده می شود. فعالیت تحقیقاتی در زمینه طراحی مدار مدار رادیویی (RF) در دهه 2000 میلادی در پاسخ مستقیم به تقاضای بازار برای فرستنده های بی سیم ارزان قیمت با سرعت بالا انجام شد.

مطالب مرتبط

HDMI چیست؟ معرفی ویژگی و قابلیت های پورت HDMI

USB چیست؟ معرفی ویژگی و قابلیت های پورت USB

ARC چیست؟ آشنایی با HDMI ARC و کاربردهای آن

پورت RF چیست؟

RF مخفف اتصال فرکانس رادیویی است.

پورت ورودی RF مشابه ورودی آنتن تلویزیون است و از همان کانکتور نیز می‌توان استفاده کرد. تیونر گیرنده‌های دیجیتال یک خروجی آنتن (loop through یا RF Pass Through )دارند که می‌توان از آن برای دریافت شبکه‌های آنالوگ، استفاده کرد. در این حالت، باید کابل آنتن هوایی را از این طریق به تلویزیون عادی یا هر دستگاه دیگر وصل کرد.کاربرد پوردت RF

ورودی RF

ورودی RF استاندارد مورد استفاده برای اتصال آنتن تلویزیون دیجیتال به تلویزیون با استفاده از یک کابل کواکسیال است.

خروجی RF

در برخی از ست‌تاپ باکس‌ها، صدا و تصویر می‌تواند به فرمت RF و به شکل قابل دریافت توسط تلویزیون‌های آنالوگ تبدیل شود. کاربرد این خروجی زمانی است که تلویزیون مورد استفاده قدیمی است و ورودی صدا و تصویر A/V ندارد ( ورودی یا خروجی AV دارای سه کانال می باشد : 1- رنگ زرد که فرکانس تصویری را به تلویزیون متصل می کند. 2- رنگ سفید و قرمز که فرکانس های صدا را به تلویزیون متصل می کند.)

موضوعات پیشنهادی

مجموعه ای از بهترین تلویزیون های ال جی

مجموعه ای از بهترین تلویزیون های ال جی

مجموعه ای از بهترین تلویزیون های ال جی

همچنین ببینید

نقد و بررسی تخصصی تلویزیون QLED سامسونگ Q70R

سامسونگ Q70R یک تلویزیون 4K بی‌نظیر از خط تولید مدل‌های QLED سال 2019 ‌‌است؛ این محصول از کنتراست بالا، یکنواختی سیاهی عالی و روشنایی ایده آلی بهره می‌برد. کاربر می‌تواند در اتاق‌های تاریک و روشن نظاره‌گر تلویزیون باشد و از پخش محتوای با کیفیت لذت ببرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.