خانه / تلویزیون / آموزش / راهنمای خرید ماشین لباسشویی و اصطلاحات کاربردی

راهنمای خرید ماشین لباسشویی و اصطلاحات کاربردی

راهنمای خرید ماشین لباسشویی:

راهنمای خرید بر اساس سایز، برند، تنظیمات، ویژگی‌های خاص و هر چیز دیگری که نیاز است در مورد خرید لباسشویی بدانید!

راهنمای خرید ماشین لباسشویی:

خرید ماشین لباسشویی یکی از سخت ترین کارها است. بازار لباسشویی ها پر شده از اصطلاحات پیچیده و فناوری های عجیب که انتخاب یک لباسشویی مناسب را سخت و سخت تر می‌کند. البته استرس ناشی از هزینه های گران و اختلاف زیاد قیمت ها هم از طرف دیگر سردرگمی مان را بیشتر می‌کند. اما در میان این سردرگمی ها خبر خوب این است که اگر موفق شوید یک لباسشویی خوب و با کیفیت انتخاب کنید، می‌توانید تا مدت ها آن را مورد استفاده قرار دهید و برای سال های زیادی نگرانی بابت خراب شدن و از کار افتادن آن نداشته باشید. بنابراین عاقلانه است که برای انتخاب بهترین مدل لباسشویی بر اساس نیازتان، تحقیقات و بررسی های لازم را انجام دهید. در این جا سعی کرده ایم تا سوالات رایج کاربران از قبیل موارد زیر را پاسخگو باشیم:

 • بهترین برند لباسشویی کدام است؟
 • لباسشویی درب از جلو بخریم یا لباسشویی درب از بالا؟
 • آیا خشک کن لباسشویی ( لباسشویی ترکیبی ) خوب کار می‌کند و برای یک لباسشویی لازم است؟
 • برای خرید لباسشویی باید به چه نکاتی توجه کنیم؟
 • آیا فناوری های مختلف، واقعاً برای یک لباسشویی لازم است؟

در این مقاله ما از نحوه ی خرید یک لباسشویی خوب بر حسب نیاز تا اصطلاحات رایج دیگر حرف خواهیم زد تا بتوانیم یاری کننده ای در بهترین انتخاب تان باشیم. البته برای مشاوره رایگان هم می‌توانید با شماره های پشتیبانی بانه سرویس تماس بگیرید.

پیشنهاد بانه سرویس: راهنمای خرید انواع ماشین ظرفشویی

بهترین برند ماشین لباسشویی کدام است؟

همه ی برندهای موجود برای لباسشویی باهم برابر نیستند؛ بر اساس نظر سنجی های انجام شده در سایت های معتبر دنیا، محبوب ترین برند لباسشویی از نظر کاربران و مصرف کنندگان شامل بوش ( Bosch )، هیتاچی ( Hitachi )، الکترولوکس ( Electrolux )، ال جی ( LG )، میله ( Miele )، سامسونگ ( Samsung )، وستینگ هاوس ( Westinghouse ) و ویرپول ( Whirlpool ) می باشند. از نظر مصرف کنندگان، لباسشویی های انتخاب شده در بین این برند ها طول عمر بالا به همراه عملکرد خوب ارائه می دهند.

لباسشویی درب از جلو بخریم یا لباسشویی درب از بالا؟

اولین گام در انتخاب لباسشویی، که دشواری کارتان را سبک تر می‌کند، انتخاب خرید لباسشویی درب بالا یا درب از جلو می‌باشد. انتخاب شما ممکن است بر اساس نوع ماشین لباسشویی قبلی تان باشد، یا فضایی که برای لباسشویی در نظر گرفته‌اید، اما بهتر است برای انتخاب هر یک از آنها دلیل خوبی داشته باشید که ما در اینجا به شما کمک خواهیم کرد:

لباسشویی های درب از جلو

معمولا ماشین لباسشویی های درب از جلو قیمت بیشتری به نسبت مدل های درب از بالا دارند، اما در مقابل هزینه ی بیشتری که پرداخت می‌کنید، مصرف آب و انرژی کمتری هم دارند. شستشوی این لباسشویی ها بر اساس برنامه ای است که تعیین می‌کنید و با لرزش موتور عمل می‌کند، لباس ها درون دیگ لباسشویی می چرخند، بلند می‌شود و بارها و بارها به آب زده می‌شود تا بهترین شستشو اعمال شود. در حالی که صدای لباسشویی محکم به نظر می رسد، اما شستشوی لباس ها ملایم انجام می‌شود. از آنجا که شستشوی البسه به کمک لباسشویی های درب از جلو میزان آب کمتری مصرف می‌کند، به همین جهت پروسه ی شستشو زمان بیشتری به نسبت ماشین لباسشویی های درب از بالا نیاز دارد. البته بسیاری از ماشین لباسشویی های درب از جلو دارایی برنامه ی شستشو سریع 20 یا 30 دقیقه ای هستند. اگر آب گرم خورشیدی دارید و مایل به استفاده از آب گرم برای شستن لباس ها هستید، باید یک ماشین لباسشویی با اتصال آب داغ تهیه کنید. اکنون به دلیل وجود المنت های داخلی پیدا کردن یک لباسشویی درب از بالا با اتصال دوگانه آب گرم و سرد کمی دشوار است.

مزایای لباسشویی های درب از جلو

 • مصرف آب کمتر
 • صرفه جویی در مصرف انرژی
 • صرفه جویی در مصرف مواد شوینده
 • دارای برنامه های شستشوی بیشتر و درجات حرارت آب متنوع
 • سرعت چرخش بیشتر؛ به معنی خشک شدن سریع تر و بهتر
 • مناسب برای فضاهای کوچک

معایب لباسشویی های درب از جلو

 • زمان شستشوی طولانی تر؛ در برخی از برنامه ها بیشتر از سه ساعت
 • عدم دسترسی به دسته کلید ها، گوشی موبایل و … که ندانسته داخل جیب لباس ها قرار گرفته اند
 • قیمت گران تر به نسبت مدل لباسشویی های دیگر
 • عدم توانستن اضافه کردن لباس پس از شروع پروسه ی شستشو ( تنها در برخی از لباسشویی های سامسونگ و ال جی )
 • جابه جایی دشوار تر
 • نیاز به پایه ی مخصوص در صورت قرار دادن روی کف چوبی
 • معمولا صدای زیادی در حین خشک کردن لباس ها دارند

لباسشویی درب از جلو بخریم یا لباسشویی درب از بالا؟

ماشین لباسشویی های درب از بالا

ماشین لباسشویی های درب از بالا معمولا قیمت کمتری به نسبت مدل های دیگر دارند، این نوع لباسشویی ها وزن کمتری هم دارند و معمولا سریع تر از مدل های دیگر می‌توانند پروسه ی شستن البسه را به پایان برسانند. اما در مقابل میزان مصرف آب توسط این لباسشویی ها بیشتر است. همچنین باید گفت که شستشوی لباس ها توسط این دستگاه ناملایم تر صورت می گیرد و معمولا نتیجه کاملا راضی کننده نیست. برخلاف لباسشویی های درب از جلو که آب کمی برای شستشو نیاز است، لباس ها با این لباسشویی درب از بالا باید در آب شناور باشند و سپس به کمک پروانه ی داخلی لباس ها به حرکت در می‌آیند و شسته می‌شوند. پروانه ای که لباس ها را به حرکت در می آورد، بزرگ و پیچی شکل است و در مرکز مخزن قرار گرفته. این پروانه به درون دستگاه متصل است و توسط موتور حرکت می‌کند. پروانه می تواند به سرعت کثیفی ها را از لباس پاک کند اما ممکن است باعث خراب شدن بافت البسه شود.

مزایای لباسشویی های درب از بالا

 • معتبر تر از لباسشویی های درب از جلو هستند
 • دوره ی شستشوی کمتری دارند
 • قیمت مناسب تر
 • سبک و راحت برای حمل و نقل
 • امکان اضافه کردن لباس حتی بعد از شروع پروسه ی شستشو
 • دسترسی به اقلام فراموش شده در جیب لباس ها مانند پول، کلید و گوشی موبایل

معایب لباسشویی های درب از بالا

 • عملکرد ناملایم بر روی لباس و خراب کردن بافت البسه
 • مصرف آب بیشتر به نسبت لباسشویی های درب از جلو
 • مصرف انرژی بیشتر به خصوص در حین استفاده از آب گرم
 • استفاده از مواد شوینده بیشتر
 • عملکرد پر هزینه تر

آیا خشک کن لباسشویی ( لباسشویی ترکیبی ) خوب کار می‌کند و برای یک لباسشویی لازم است؟

همانطور که از نام خشک کن پیداست، از ترکیب یک لباسشویی درب از جلو با یک خشک کن لباس تشکیل شده و این دو در کنار هم یک دستگاه اتوماتیک را پدید آورده اند. این می‌تواند یک ایده ی جالب باشد اما قیمت آن گران است و گاه مدت زمان زیادی طول می کشد تا بتواند لباس ها را تا حدودی خشک کند. البته هر چند این دو محصول روی هم رفته قیمتشان بالا است، اما باز اگر بخواهید به صورت جداگانه هر کدام را تهیه کنید، در مقابل قیمت بیشتری هم باید پرداخت کنید و البته کار انتقال لباس ها به خشک کن هم بایستی به صورت دستی انجام شود. پس خرید یک لباسشویی با داشتن سیستم خشک کن البسه کار عاقلانه تری به نظر می رسد.

آیا خشک کن لباسشویی ( لباسشویی ترکیبی ) خوب کار می‌کند و برای یک لباسشویی لازم است؟

برای خرید لباسشویی باید به چه نکاتی توجه کنیم؟

گنجایش و ظرفیت لباسشویی

ظرفیت لباسشویی ها از حدود 5 کیلوگرم شروع می‌شود و به بیش از 18 کیلوگرم می رسد، پس با این تنوع زیاد پیدا کردن سایز مورد نظر کار دشواری به نظر نمی رسد. طبق منطق ماشین های لباسشویی بزرگ با گنجایش بالا برای خانوارهای پر جمعیت و یا برای شستن پتو و ملافه مناسب هستند و مدل های کم ظرفیت را هم می‌توان برای خانواده های کوچک به کار برد. مطمئنا شما برای خانه تان به فکر خرید لباسشویی با ظرفیت های آنچنان بالا نیستید. بیشتر ما تنها نیمی از درام لباسشویی ( میانگین 3.5 کیلوگرم لباس ) را برای شستن از لباس پر می کنیم و خیلی کم پیش می‌آید که بخواهیم از تمام حجم مخزن استفاده کنیم. اگر به میزان لباس های کثیفی که در سبد لباس ها جمع کرده‌اید نگاهی بیندازید می‌توانید میزان ظرفیتی که برای لباسشویی نیاز دارید را محاسبه کنید. برای راهنمایی بیشتر به عکس زیر توجه کنید.

گنجایش و ظرفیت لباسشویی

زمان شستشو

معمولا زمان شستشوی لباسشویی های درب بالا از لباسشویی های درب جلو کم تر است و آن هم به میزان مصرف آب کمتر لباسشویی های درب جلو مربوط می‌شود. اما اگر ترجیح می دهید یک لباسشویی درب از جلو انتخاب کنید در حالی که شستن سریع البسه هم برایتان حائز اهمیت است، می‌توانید به دنبال مدلی بگردید که قابلیت شستشوی سریع ( fast wash ) داشته باشد، اما این برنامه برای لباس هایی که بسیار کثیف هستند یا حجم زیادی از البسه، مناسب نیست. همچنین حتی می‌توانید زمان خشک شدن البسه را با انتخاب دور بیشتر چرخش درام، کوتاه تر کنید.

فضای مورد نیاز

اتاقتان چند متر است و چه فضایی برای لباسشویی در نظر گرفته‌اید؟ می خواهید لباسشویی تان را کجا بگذارید؟ جایی را که را نظر گرفته‌اید برای ماشین لباسشویی درب از بالا مناسب است یا درب از جلو؟ پریز برق یا شیر آب و تخلیه در نزدیک جای لباسشویی وجود دارد؟ تمام این موارد را بررسی کنید و حتی فضای مورد نظر را اندازه گیری کنید و یادداشت کنید و هنگام خرید لباسشویی آن را به همراه داشته باشید. اگر فضایی که در نظر گرفته‌اید عرض کمی دارد می‌توانید لباسشویی درب از بالا انتخاب کنید چرا که این مدل به نسبت لباسشویی های درب از جلو، عمق کمتری دارد. اما معمولا لباسشویی های درب از جلو ارتفاع کمتری دارند پس اگر می خواهید لباسشویی تان هم اندازه‌ی کابینت‌های آشپزخانه‌تان باشد، می‌توانید لباسشویی درب از جلو انتخاب کنید.

فضای مورد نیاز

اتصالات آب گرم و سرد

بعضی از مدل لباسشویی ها ورودی آب گرم و سرد دارد و برای عملکرد درست آنها نیاز است هر دو شیر را وصل کنید. اگر بخواهید فقط از لوله ی شیر آب سرد استفاده کنید می‌توانید به کمک یک کلاهک ورودی آب گرم را ببندید. آب سرد توسط خود لباسشویی و المنت های حرارتی تا حدی که تنظیم کرده‌اید گرم می‌شود. امروزی بسیاری از لباسشویی ها تنها با ورودی آب سرد تولید می‌شوند تا خود لباسشویی آب را گرم کند، به همین خاطر اگر می خواهید از آب گرم شده توسط آبگرمکن خورشیدی‌تان استفاده کنید، پیدا کردن یک لباسشویی با هر دو اتصال کمی سخت خواهد بود. لکه های روی لباس معمولا با آب گرم بیشتر تمیز می‌شوند؛ در لباسشویی هایی با اتصال آب سرد، طی یک پروسه آب سرد کم کم گرم می‌شود و لکه ها را از بین می برد. اما در لباسشویی هایی با اتصال دوگانه، ابتدا مخزن از آب سرد پر می‌شود و سپس آب گرم روی آن ریخته می‌شود. اکثر لباسشویی های درب از جلو با حجم کم آب گرم حدود 7 تا 10 لیتر می‌توانند شستشو را اعمال کنند.

میزان صدای لباسشویی

به عنوان یک قاعده کلی، سرعت چرخش و صدای لباسشویی های درب از جلو بیشتر از مدل های درب از بالا است. اما اکنون مدل های بسیار کم صدا از لباسشویی های درب جلو راهی بازار شده‌اند که با نگاهی به سایت بانه سرویس می‌توانید با انواع آن آشنا شوید؛ شما همچنین می‌توانید سطح نویز و صدا را در لباسشویی های مختلف مقایسه کنید.

میزان صدای لباسشویی

راحتی در استفاده

وقتی مدل ها را در فروشگاه مقایسه می کنید، در نظر بگیرید:

 • برچسب های روی دکمه ها و کلید چرخان پاک نشده است؟
 • انتخاب و تنظیم برنامه ها کار ساده ای است؟
 • لباسشویی که انتخاب نکرده‌اید دارای تمام ویژگی و قابلیت‌هایی است که نیاز خواهید داشت؟
 • از تمام ویژگی‌های اضافه ای که باعث بالا رفتن قیمت لباسشویی شده‌اند، استفاده می‌کنید؟
 • تمیز کردن فیلتر داخلی دستگاه آسان خواهد بود؟
 • درب ماشین لباسشویی به اندازه‌ی کافی بزرگ است و به اندازه‌ی کافی باز می‌شود؟

قفل کودک در لباسشویی ها

برخی از ماشین های لباسشویی دارای تابع قفل کودک هستند، این تابع اجازه نمی دهد درب به هیچ عنوان در اواسط فرایند شستشو باز شود یا برنامه ی تنظیم شده را در طول چرخه تغییر داد. در خانه ای که کودکان به دنبال کنجکاوی اند، چه بهتر ماشین لباسشویی ای تهیه کنید که قابلیت قفل کودک داشته باشد تا از هر خطر احتمالی در امان باشید.

قفل کودک در لباسشویی ها

فناوری های مختلف، واقعاً برای یک لباسشویی لازم است؟

ماشین لباسشویی های مدرن امروزی با مجموعه از فناوری ها و تکنولوژی های روز ارائه می‌شوند، در حالی که بسیاری از این فناوری ها به شستشوی بهتر البسه کمک می‌کنند و دستتان را بیشتر باز می‌کنند، در مقابل برخی از فناوری های گران قیمت وجود دارند که هیچگاه از آن استفاده نخواهید کرد. در ادامه به بررسی برخی از آنها می پردازیم:

سنجش خودکار میزان آب مورد نیاز

این قابلیت یکی از بهترین ویژگی‌هایی است که یک لباسشویی می تواند داشته باشد که باعث می‌شود هم در مصرف آب و هم در زمان و انرژی صرفه جویی می‌کند. این قابلیت می‌تواند میزان مصرف آب را بسته به سایز و مقدار لباس ها تعیین کند به همین خاطر اگر لباس ها کم باشند، بی شک مصرف آب هم پایین می‌آید.

شستشوی مخصوص لباس های ظریف و برنامه ی شستشو با دست

این برنامه هم در دسته ی برنامه هایی مفید برای لباسشویی ها قرار دارد که می‌توانید از آن برای لباس هایی که بافت ظریف دارند و حساسند استفاده کنید مانند لباس هایی از جنس ابریشم، پشم و یا پارچه های کشمیری و … .

شستشوی مخصوص لباس های ظریف و برنامه ی شستشو با دست

شستشوی سریع

گزینه ی شستشوی سریع که با عنوان های ( “fast”، “quick” یا “rapid” ) از آن در لباسشویی ها یاد می‌شود، برای بارهایی کم حجم و یا لباس هایی که زیاد کثیف نیستند، بسیار مناسب است. این قابلیت می‌تواند طول برنامه را کاهش دهد و عملکرد شستشو را سریعتر انجام دهد. اگر از افرادی هستید که برای تمیز شدن لباس عجله دارید مطمئن باشید این برنامه به درد شما می خورد.

قابلیت کنترل متعادل بودن بار

این قابلیت می تواند به طور خودکار میزان بار درون لباسشویی را در حین چرخه ی شستشو اندازه بگیرید و از جمع شدن لباس ها در یک طرف درام و نامتعادل شدن جلوگیری کند. این قابلیت از سنگین تر شدن یک طرف درام که معمولا باعث ایجاد سر و صدا می‌شود، جلوگیری می‌کند.

برنامه ضد چروک

اگر اتو کردن لباس ها در نگاه شما کار سختی است، تنها کاری که باید در هنگام روشن کردن لباسشویی انجام دهید، فشار دادن دکمه ی ضد چروک است. این قابلیت با جلوگیری از ایجاد چروک می‌تواند اتو کردن لباس ها را آسان کند.

قابلیت تنظیم سرعت چرخش درام

سرعت چرخش درام هر چقدر بیشتر باشد، باعث می‌شود آب بیشتری از لباس ها گرفته شود و در نهایت لباس ها بیشتر خشک شوند. اینکه انتخاب کنید لباس ها با چه سرعتی در درام بچرخند، خود گزینه ای است که دستتان را برای شستشوی با کیفیت تر و نتیجه ی بهتر باز نگه می دارد.

قابلیت آبکشی اضافی

بعضی اوقات مواد شوینده به خوبی از روی لباس ها برداشته نمی‌شود و یک لکه ی سفید رنگ بر جای می گذارد، اما قابلیتی که برای این مشکل در نظر گرفته شده، آبکشی اضافی است که در آخر پروسه ی شستشو اعمال می‌شود. همچنین آبکشی اضافه را می‌توانید به تنهایی اعمال کنید که با عنوان rinse and spin، در میان دکمه های تنظیمات لباسشویی هاست. بعضی از مدل ها هم دارای قابلیت اسپری کردن آب spray-rinse هستند که موجب صرفه جویی در مصرف آب می‌شود. این قابلیت به خصوص برای افرادی که پوستشان به باقی مانده ی پودر لباسشویی بر روی لباس هایشان واکنش نشان می دهد و حساسند، بسیار مفید خواهد بود.

قابلیت آبکشی اضافی

قابلیت گرم کردن آب

اکثر لباسشویی های درب از بالا دارای دو ورودی آب گرم و سرد هستند اما اکثر لباسشویی های درب از جلو تنها یک ورودی آب سرد دارند و به کمک المنت های حرارتی داخلی می‌تواند آب سرد را به هر میزانی که تنظیم کنید، گرم کنند. لباسشویی هایی که دارای المنت های حرارتی داخلی هستند، دستتان را برای گرم کردن میزان آب به دلخواه خود باز نگه می دارند.

قابلیت ذخیره ی برنامه های محبوب و مورد علاقه

برخی از ماشین لباسشویی های مدرن دارای حافظه ای برای انتخاب برنامه های مورد علاقه هستند، این قابلیت به شما امکان می دهد تا با تنها فشار دادن یک دکمه بتوانید پروسه ی شستشوی البسه را آغاز کنید.

اتصال Wi-Fi؛ ماشین لباسشویی های هوشمند

بسیاری از ماشین های لباسشویی مدرن و بالارده ی امروزی دارای اتصال Wi-Fi هستند، این قابلیت لباسشویی ها را به سمت دنیای فناوری و اتصالات می کشاند و باعث می‌شود تا بتوانید از راه دور هم روی شستشوی البسه نظارت داشته باشید و حتی اگر بیرون از خانه باشید، از اتمام شستشو با خبر شوید. همچنین با این قابلیت می‌توانید برنامه های اضافه را برای لباسشویی تان دانلود کنید و از راه دور به کمک اپلیکیشن مخصوص، لباسشویی را کنترل کنید.

اتصال Wi-Fi؛ ماشین لباسشویی های هوشمند

جمع بندی؛ کدام ماشین لباسشویی مناسب من است؟ اگر به دنبال بهترین ماشین لباسشویی می گردید، باید بگوییم بهترین ماشین لباسشویی مدلی است که بتواند نیاز شما را پاسخگو باشد و در کل مناسب شما باشد. مطمئنا خرید یک لباسشویی 5 کیلویی برای یک خانواده ی پنج نفره کفاف نیاز پس نمی دهد. اگر می خواهید انتخاب بهتری داشته باشید می‌توانید از روی لباسشویی قبلی تان ( اگر لباسشویی داشته‌اید )، مدل مورد نظر را انتخاب کنید. می‌توانید با پرسیدن چند سوال از خود، انتظاراتی که از یک لباسشویی خوب دارید را مطرح کنید. مثلا بپرسید چرا می خواهید لباسشویی قبلی تان را عوض کنید؟ اگر فکر می‌کنید ظرفیتش برای خانواده تان کوچک است، می‌توانید مدلی با ظرفیت بیشتر انتخاب کنید. یا اگر لباسشویی قبلی تان صدای زیادی دارید می توانید از مدل های بی صدایی که موتور دایرکت درایو دارند، دیدن کنید. اگر به نظر شما لباسشویی تان مصرف انرژی زیادی دارد می‌توانید با خرید یک لباسشویی با رتبه ی انرژی بهتر، در مصرف آب و انرژی صرفه جویی کنید. امیدواریم از بررسی و راهنمای ما نهایت استفاده را داشته باشید، اگر در این رابطه سوالی داشتید می‌توانید در قسمت نظرات آن را مطرح کنید. همچنین می‌توانید تجربیات شخصی خود را از استفاده انواع لباسشویی ها با ما در میان بگذارید.

ردیفاصطلاح انگلیسیاصطلاح فارسی
1 Alergy care شستشوی ضد حساسیت
2 Bed cover شستشوی ملحفه و روتختی (تکه های بزرگ)
3  Bio care برنامه ی شستشوی لباس های لکه دار
4 Black care شستشوی لباس های مشکی
5 Boiling careضد عفونی لباس بیمار، شستشو با بالاترین دما ( فقط برای پارچه های نخی و پنبه ای )
6 Bulky شستشوی تکه های بزرگ
7 Cotton لباس های پنبه ایی و کتان
8 Cotton eco کتان و پنبه ایی با صرفه جویی در مصرف انرژی
9 Crease care ضدچروک (برای اتوکشی آسان)
10 Cupboard dry برنامه خشکن کن مخصوص لباس های نخی و کتان
11 Dark wash شستشوی لباس های تیره
12 Delicate لباس های حریر و ظریف
13 Drain فقط تخلیه
14 Dry only صرفا خشک کن
15 Dry برنامه خشک کن ۱۰۰ درصد
16 Duvet لحاف
17 Easy care ضد چروک (برای اتوکشی آسان)
18 Eco Dry خشک کن به صرفه (اقتصادی)
19 Favorit تنظیم برنامه دلخواه مشتری
20 Hand wash مانند شستشوی دستی (برای لباس های ظریف)
21 Intensive شستشوی متمرکز مخصوص لباس های کثیف
22 Intensive 60 شستشوی متمرکز برای لباس های کثیف با دمای 60 درجه سانتی گراد
23 Iron Dry آماده کردن پارچه کتان برای اتوکشی
24 Low temp حرارت کم (مناسب برای لباس ها بدون اتو)
25 Mix شستشوی لباس های متنوع و مخلوط
26 No Spin غیر فعال کردن خشک کن (بدون خشک کن)
27 Pre Wash شستشوی اولیه برای خیس کردن لباس ها
28 Quick 30 شستشوی سریع در ۳۰ دقیقه
29 Rinse +Spin آبکشی + خشک کن
30 Rinse hold توقف موقت در کار شستشوی ماشین تا کاربر دوباره با اجرای دستور دستگاه را فعال کند
31 Rinse+ آبکشی اضافه (یک بار)
32 Rinse++ برنامه آبکشی اضافه (دو بار)
33 Silent Wash شستشوی بدون صدا
34 Skin Care لباس هایی که به طور مستقیم با پوست بدن در تماسند
35 Souk یساندن لباس (زمانی اضافه برای لباس های کثیف تر)
36 Spine خشک کن
37 Sports wear شستشوی لباس های ورزشی
38 Steam wear برنامه شستشو با بخار
39 Synthetic لباس های معمولی
40 Temp حرارت (برای تغییر دمای آب)
41 Time Delay تأخیر برای شروع کار ماشین
42 Time Save کاهش مدت زمان برنامه (صرفه جویی در زمان)
43 Wash +Dry شستشو و خشک کردن
44 Wool لباس های نخی و پشمی

همچنین ببینید

HLG چیست؟

HLG چیست؟ معرفی ویژگی HLG در تلویزیون

HLG مخفف Hybrid Log-Gamma به معنی ترکیب لگاریتم گاما است. بر خلاف دیگر روش‌های HDR که محتوا را از قبل رمزگذاری و آماده استفاده می‌کنند، سیستم HLG به گونه ای طراحی شده که برای پخش زنده مورد استفاده قرار گیرد.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.