خانه / تلویزیون / بهترین تلویزیون ها / مقایسه تلویزیون سونی X8500E با ال جی SJ850، کدام یک بهتر است؟

مقایسه تلویزیون سونی X8500E با ال جی SJ850، کدام یک بهتر است؟

تلویزیون سونی X8500E یا ال جی SJ850، کدام یک بهتر است؟ رقابت دو غول تکنولوژی کره‌ای و ژاپنی!

تلویزیون سونی X8500E و ال جی SJ850 جزو بهترین و پرفروشترین تلویزیون های سال 2017 و 2018 محسوب می‌شوند و ممکن است برای هر خریداری این سوال مطراح شود که کدام یک از این تلویزیون ها از کیفیت بالاتری برخوردار هستند. همانطور که می دانید هر یک از کمپانی‌های ال جی و سونی سهم زیادی در بازار امروز فروش تلویزیون دارند. هر یک از کمپانی‌ها طرفداران خاص خود را دارند، هر کدام از تلویزیون‌های ساخته شده توسط ال جی و سونی با امکانات و فناوری های اختصاصی تولید می‌شوند که باعث بالا رفتن ارزش کالا و کارایی بهتر آن می‌شود. رقابت بین سونی و ال جی به حدود 50 سال قبل بر می‌گردد و هر کدام از این برند ها قصد دارند تا با ارائه محصول بهتر پشت دیگری را به خاک بکشانند. امروزه در اکثر خانه ها تلویزیون LED می‌توان یافت که هر شخصی بسته به متراژ خانه‌اش سایز تلویزیون مناسب خود را انتخاب کرده است. کمپانی‌ها برای داشتن سهم بیشتری از بازار هر روز به دنبال فناوری های جدید هستند تا در نهایت محصول بهتری بتوانند ارائه دهند. در این بازار داغ تلویزیون‌ها که تکنولوژی هایی مانند توانایی نمایش دادن محتوای سه بعدی، منحنی و هوشمند بودن به سراغ تلویزیون‌ها آمده، انتخاب یک تلویزیون مناسب واقعاً به امری دشوار تبدیل شده‌است. این سردرگمی ها برای هر کسی پیش می‌آید و بعضی وقت ها حتی در بین دو مدل هم نمی‌توانیم درست تصمیم بگیریم.

رقابت دو غول تکنولوژی کره‌ای و ژاپنی!

یکی از سوال هایی که اکثر کاربران از ما می‌پرسند، تفاوت دو تلویزیون سونی X8500E و ال جی SJ850 است، که تقریبا از قیمت های یکسانی برخوردار هستند. هر دو LG SJ850 و Sony X8500E از تلویزیون‌های میان رده بازار هستند. تلویزیون سونی X8500E در سه سایز 55 اینچ ( 55X8500E )، 65 اینچ ( 65X8500E ) و 75 اینچ ( 75X8500E ) در بانه سرویس موجود می‌باشد. در حالی که تلویزیون ال جی SJ850 را تنها میتوانید در دو سایز 55 اینچ ( 55SJ850V ) و 65 اینچ ( 65SJ850V ) تهیه کنید. در زمان نوشتن این مقاله قیمت تلویزیون ال جی 65SJ850V با قیمت تلویزیون سونی 65X8500E نقریبا برابر است. البته با توجه به نوسانات ارز، قیمت ها ثابت نیستند که می‌توانید برای اطلاع از قیمت دقیق هر یک از این تلویزیون‌ها با شماره مشاوران بانه سرویس تماس بگیرید. در این مقاله قصد داریم تا با بررسی امکانات این دو تلویزیون از جوانب مختلف، تفاوت ها را بیان کنیم. ادامه ی مقاله را از دست ندهید.

سونی X8500E در مقابل ال جی SJ850؛ کیفیت تصویر

در حالی که هر یک از تلویزیون های Sony X8500E و LG SJ850 داری تکنولوژی پنل متفاوت هستند، قطعا باعث می شود تا هر یک از آنها کیفیت تصویر متفاوتی را هم ارائه کند. از آنجا که سونی X8500E پنل VA دارد، نسبت کنتراستش بسیار خوب است و می تواند رنگ‌‌های سیاه و تیره را هم با عمق خوبی ارائه دهد. با حدود نسبت کنتراست 4500:1، ممکن است این تلویزیون در لیست بهترین تلویزیون‌ها با نسبت کنتراست عالی نباشد اما باز هم حتی اگر بخواهید در یک اتاق تاریک به تماشای تلویزیون بنشینید در مورد نمایش دادن صحنه های تاریک می‌تواند به خوبی عمل کند. در برابر، تلویزیون ال جی SJ850 حتی با داشتن نسبت کنتراست 4500:1 هم نمی تواند به خوبی عمل کند؛ سطح یکنواختی رنگ‌‌های تیره و سیاه در اتاق تاریک کمی ضعیف تر خواهد بود به طوری که رنگ‌‌های سیاه تا حدودی به سمت رنگ خاکستری می گراید که به خصوص در صحنه های تاریک این ضعف بیشتر نمایان خواهد شد. البته سونی X8500E هم با اغراق در کنتراست باعث می‌شود تا صحنه های تاریک به دور از واقعیت باشد. در نهایت اگر هر دو تلویزیون را در اتاق تاریک و شرایط یکسان قرار دهیم باید بگوییم سونی X8500E می‌تواند عملکرد بهتری داشته باشد.

سونی X8500E در مقابل ال جی SJ850؛ کیفیت تصویر

هر دو تلویزیون سونی X8500E و ال جی SJ850 در مورد ارائه محتوا با حداکثر روشنایی می‌توانند به خوبی عمل کنند. به طور تخصصی تر باید بگوییم هنگامی که یک ورودی با روشنایی زیاد توسط سیگنال SDR داریم، در اتاق تاریک صحنه های روشن بسیار خوب ارائه می‌شوند. اما هر دو تلویزیون در اتاقی که روشنایی بسیار زیاد است، میزان روشنایی تصاویر ارائه شده شان به حدی نیست که بتوانند نور خیره کننده محیط را مغلوب کنند. علاوه بر این موارد، تصاویر HDR هم در اتاق تاریک خوب و راضی کننده به نظر می رسد و ایرادی بر آن وارد نیست. آزمون نمایش چند فیلم معمولی برای این دو تلویزیون در نظر گرفته ایم تا عملکرد خود تلویزیون‌ها را در نحوه‌ی نمایش دادن محتوای HDR برآزماییم. اعداد و ارقام نشان می دهد که اوج روشنایی تلویزیون SJ850 به مراتب بیشتر از سونی X8500E است، اما هنگامی که بخواهیم محتوای واقعی را با این دو تلویزیون تماشا کنیم، به برتری X8500E پی می بریم.

در کنار مواردی که ذکر کردیم، اگر به بررسی میزان تولید رنگ هم اشاره ای داشته باشیم باید بگوییم ظاهرا سونی X8500E با داشتن نمایشگر Triluminos می‌تواند محدوده رنگی بیشتر به نسبت ال جی با نمایشگر Nano Cell تولید کند. اما اساسا هر دوی این تلویزیون‌ها می‌توانند محدوده ی رنگ زیادی را پشتیبانی کنند و بیش از 90 درصد رنگ‌‌های استاندارد DCI P3 که برای نمایش دادن ویدئوهای HDR 10 نیاز است را دارند. پس تمامی محتوای HDR نمایش داده شده توسط این تلویزیون‌ها رنگ‌‌های اشباع شده خواهند داشت. در اینجا قضیه در مورد نحوه‌ی رنگ‌‌های تاریک باز هم فرق می‌کند و رنگ‌‌های تیره ی ارائه شده توسط این تلویزیون‌ها کاملا اشباع نیستند. با توجه به کمتر بودن نسبت کنتراست، باز هم محدوده ی رنگ‌‌های ارائه شده در صحنه های تاریک روی نمایشگر تلویزیون ال جی SJ850 بیشتر از تلویزیون سونی X8500E است، دلیل آن هم به فناوری local dimming ربط داده می‌شود. فارغ از این ریزبینی ها باید بگوییم تصاویر نمایش داده شده با هر دوی این تلویزیون‌ها دقیق و راضی کننده هستند. از طرفی تلویزیون‌های LG SJ850 و Sony X8500E هر دو می‌توانند با پشتیبانی از عمق 10 بیتی، رنگ‌‌های ضروری خواسته شده برای محتوای HDR را تامین کنند. این یعنی هر کدام از این تلویزیون‌ها می توانند بیش از 1.07 بیلیون رنگ برای ایجاد سایه ها ارائه دهند. در نتیجه شیب رنگی نمایش داده شده در نمایشگر این تلویزیون‌ها باعث شده تا تصاویر صاف و واضح باشند. درست است که گاهی شاهد برخی نواقص جزئی روی تصاویر هستیم اما اگر بخواهیم روی هم رفته وضعیت را بررسی کنیم باید بگوییم تصاویر این تلویزیون ها بسیار بیشتر از محتوایی است که با تلویزیون‌های میان رده ی سامسونگ میبینیم.

قابلیت ارتقای کیفیت تصویر ( UHD Up-scaling )

یکی دیگر از امکاناتی که در این تلویزیون‌ها گنجانده شده‌است، وجود قابلیت ارتقای کیفیت تصویر ( UHD Up-scaling ) برای لذت بردن از محتوایی با کیفیت تصویر کم است. برای این کار سونی X8500E از موتور پردازشگر تصویر 4K X-Reality Pro کمک گرفته و ال جی SJ850 هم با موتور پردازشگر Tru 4K Upscaler وارد میدان نبرد شده‌است. هر دوی این موتورهای پردازشگر می‌توانند رزولوشن های پایین را به خوبی تا حد محتوای 4K ارتقا دهند. این موتورهای پردازشگر بدون در نظر گرفتن وضوح منبع ارائه شده می‌توانند هیجان دیدن محتوای کم کیفیت را دو چندان کند. حتی محتوای 480p مانند محتوای ذخیره شده روی DVDها در نهایت با کیفیتی بالا نظیر 4K نمایش داده می‌شود. همچنین محتوای با کیفیت تر مانند فیلم‌های پخش شده از گیرنده های جهانی با رزولوشن 720p یا دستگاه بلوری با کیفیت 1080p را می‌توان با کیفیت تصویر 4K مشاهده کرد. ارتقای کیفیت تصویر تنها کار این تلویزیون‌ها نیست و سونی X8500E به کمک فناوری HDR premaster و ال جی SJ850 با قابلیت HDR Effect می‌تواند به بهبود روشنایی و طیف رنگی تصاویر SDR به نزدیک محتوای HDR کمک کند.

زاویه دید تلویزیون های X8500E و SJ850

در حالی که نسبت کنتراست سونی X8500E با پنل VA بهتر از چیزی است که در ال جی SJ850 با پنل IPS شاهدش هستیم، در مورد زاویه ی دید، تلویزیون ال جی همواره می‌تواند زاویه ی دید گسترده تری ارائه دهد. درست از زاویه ی 20 درجه اگر دیدمان را به هر سمت تغییر دهیم، تصاویر تلویزیون X8500E شروع به تغییر کردن می‌کنند، به عنوان مثال رنگ‌‌های سیاه به سمت خاکستری تغییر رنگ می دهند. اگرچه زاویه ی دید ارائه شده توسط تلویزیون SJ850 به خوبی تلویزیون‌های OLED نیست اما اگر از زاویه زیاد به نمایشگر تلویزیون ال جی SJ850 نگاه کنید به برتری آن به نسبت تلویزیون سونی X8500E پی می برید.

زاویه ی دید گسترده تر

با توجه به اینکه که بیشتر افراد دیدن تلویزیون از روبه رو در اتاقی با نور متوسط را ترجیح می دهند، پس ضعف زاویه ی دید سونی X8500E و نقص نمایش رنگ‌‌های سیاه ال جی SJ850 در اتاق تاریک را نمی‌توان به عنوان ایراد بزرگ در نظر گرفت. به همین خاطر در رده ی تلویزیون‌های میان رده کیفیت تصویر هر دوی تلویزیون‌ها را می‌توان خوب و راضی کننده برآورد کرد. با تمامی بررسی هایمان در مورد کیفیت تصویر از آن جا که سونی X8500E دارای نسبت کنتراست بالاتر، محدوده ی رنگی کمی بیشتر، کیفیت تصویر بالاتر، عملکرد HDR بهتر و رنگ‌‌های کمی روشن تر است، دراین مرحله می‌توان دست سونی X8500E را به عنوان برنده بالا برد.

نرخ حرکتی با پخش 24p

هر دو تلویزیون ال جی SJ850 و سونی X8500E می‌توانند نرخ حرکتی خوبی ارائه دهند. هنگامی که برای تماشای صحنه های سریع و برنامه هایی نظیر فوتبال و فیلم‌های اکشن این تلویزیون‌ها به کار گرفته می‌شوند، تصاویر بسیار صاف و واضح و بدون تاری هستند. پاسخ دهی پیکسل ها در این تلویزیون‌ها تا حدی خوب هستند که مشکلی در هنگام دیدن محتوای سریع پیش نیاید. اگر به مقایسه ی بین این دو تلویزیون بپردازیم می بینیم که در این مورد ال جی SJ850 کمی ضعیف تر از سونی X8500E عمل می‌کند که باعث می‌شود دنباله ای را در انتهای سوژه ی محرک ببینیم. با این حال عملکرد ضعیف تر پیکسل ها در موارد ضعف های جزئی دسته بندی می‌شود چرا که اگر در این مورد تخصص نداشته باشید، متوجه آن نخواهید شد، پس نگرانی در این مورد وجود ندارد. از طرف دیگر هنگام پخش محتوای 24p، LG SJ850 می‌تواند عملکرد بهتری نسبت به Sony X8500E ارائه دهد. برای فیلم های 24p مانند Blu-Ray Movie، هر دوی این تلویزیون‌ها می‌توانند محتوای را شفاف و واضح به نمایش بگذارند اما وقتی بخواهیم محتوای 24p را از سیگنال 60p مانند دستگاه‌های استریم یا سیگنال های 60i کانال های گیرنده‌ی دیجیتالی پخش کنیم، قضیه کاملا فرق خواهد کرد و در این مورد تلویزیون ال جی SJ850 با عملکرد خوبش بر روی رتبه ی اول سکوی قهرمانی می ایستد. بر روی نمایشگر ال جی SJ850، لرزش ناشی از تصاویر کاملا حذف می‌شود اما این کار روی نمایشگر تلویزیون سونی X850 به خوبی انجام نمی گیرد. در این قسمت برنده ی نرخ حرکتی بهتر را سونی X8500E و برنده ی پخش 24p را می‌توانیم تلویزیون ال جی SJ850 معرفی کنیم.

ورودی و خروجی‌ها

هر دو تلویزیون‌های ال جی SJ850 و سونی X8500E با 4 پورت HDMI و 3 پورت USB به عنوان اتصالات اصلی، کاربران را راضی نگه داشته اند. به علاوه تمامی درگاه های HDMI می‌توانند از اکثر فرمت های HDMI مانند HDCP 2.2 ،CEC و Audio Return channel و… را پشتیبانی کنند. علاوه بر HDMI و USB، هر دوی این تلویزیون‌ها در پورت های RF In ( Antenna In )، Ethernet و درگاه اپتیکال صوتی مساوی هستند. تفاوت بین این تلویزیون‌ها به تعداد کامپوزیت ها ربط دارد که تعداد آنها در سونی X8500E به دو عدد می رسد در حالی که ال جی SJ850 تنها یک پورت کامپوزیت دارد. تفاوت دیگر در تعداد کامپوننت ها و درگاه هدفون ( مینی جک ) می‌باشد که خوشبختانه سونی X8500E به آنها مجهز است و متاسفانه ال جی SJ850 از داشتن آنها بی بهره مانده است که البته از طریق درگاه مشترکی که برای آن تعبیه شده است این مشکل قابل رفع است. روی هم رفته باید بگوییم تعداد درگاه‌های ال جی SJ850 به مراتب کمتر از درگاه‌های سونی X8500E است. اما از طرف دیگر سرعت ورودی هر دستگاه با هر رزولوشنی، توسط SJ850 به تنها 15 میلی ثانیه می انجامد که برای استفاده از کنسول های بازی که نیاز به رفلکس سریع دارند، بسیار راحت می‌باشد. این در حالی که سونی X8500E به 30 تا 35 میلی ثانیه برای فراخوانی دستگاه‌های ورودی نیز دارد، پس اگر تشخیص دستگاه کنسول بازیتان برایتان اهمیت دارد، می توانید بدون نگرانی روی تلویزیون ال جی SJ850 حساب کنید.

ورودی و خروجی‌ها

تلویزیون هوشمند با سیستم عامل

همانطور که می دانید ال جی SJ850 از سیستم عامل اختصاصی‌اش یعنی webOS3.5 استفاده می‌کند و سونی هم برای تلویزیون X8500E از سیستم عامل گوگل یعنی Android نسخه ی نوقا کمک گرفته است. در مورد ظاهر و منوها باید بگوییم هر دوی این سیستم عامل ها جذاب و زیبا طراحی شده‌اند و به علاوه هر دوی این سیستم عامل ها عملکرد سریع ارائه می دهند و پاسخگو خواهند بود. اما اگر بخواهیم عملکرد هر دوی آنها را مورد بررسی قرار دهیم می‌توانیم بگوییم کار کردن با سیستم عامل webOS 3.5 بسیار ساده تر از Google Android TV است. در صفحه اصلی webOS، یک نوار در پایین صفحه وجود دارد که شامل دسترسی سریع به برنامه های محبوب است و به شما این امکان را می دهد تا بدون خروج از صفحه ی اصلی، برنامه ی مورد نظر را راه اندازی کنید. در مورد برنامه‌های این تلویزیون‌ها باید بگوییم هر دوی آنها برنامه های جالب و مفیدی را ارائه می دهند. از برنامه های ویدئو باید به یوتیوب، Netflix، amazon prime و … اشاره کنیم و همچنین مرورگر وب، صفحه نمایش Mirroring و … هم حضور دارند.‌ به علاوه شما می‌توانید بسیاری از اپلیکیشن ها را در فروشگاه منوی تلویزیون‌، دانلود کنید. سونی X8500E دارای فروشگاه اپلیکیشن Google Play Store است و همچنین ال جی هم برای تلویزیون‌های هوشمند فروشگاه LG Apps Store در نظر گرفته. البته تعداد برنامه هایی که در Google play store می یابیم، بسیار بیشتر از تعداد اپلیکیشن های LG apps store است، پس با Google play store دستتان برای انتخاب اپلیکیشن های بیشتر باز تر خواهد بود. در حالی که بسیاری از مردم با سیستم عامل اندروید آشنایی دارند اما باز هم کار کردن با تلویزیون اندرویدی ممکن است کمی گیج کننده باشد به خصوص برای افراد تازه کار و افرادی که تا به حال با تلویزیون اسمارت کار نکرده اند.

ریموت کنترل X8500E و SJ850

ال جی SJ850 به ریموت کنترل جادویی اختصاصی ال جی یعنی LG Magic Remote مجهز است و سونی هم ریموت صوتی اختصاصی اش یعنی Sony Voice Remote را برای این تلویزیون در نظر گرفته. هر دوی این ریموت کنترل ها همراه با یک میکروفون داخلی برای کنترل به کمک صدا ساخته شده‌اند. یکی از مزایای ریموت جادویی ال جی، اشاره گر بودن آن است که درست مانند ماوس کامپیوتر عمل می‌کند و می‌توان با چرخاندن آن در هوا تنظیمات مربوط به تلویزیون را انجام داد. قابلیت اشاره گر و کلیک ( Point and Click ) الی جی بی‌شک برای کار با مرورگر راحت تر است، مخصوصا برای زمانی که بخواهید در اینترنت به گشت و گذار بپردازید و یا متن تایپ کنید.

تلویزیون هوشمند با سیستم عامل

و در پایان …

همانطور که در توضیحات بالا به آن اشاره کردیم، سونی X8500E با داشتن نسبت کنتراست بالاتر، طیف رنگی کمی بیشتر و روشنایی تصاویر بیشتر تا حدودی می‌تواند تصاویری با کیفیت بالاتر به نسبت تلویزیون ال جی SJ850 نمایش دهد. اما نگرانی از انتخاب تلویزیون ال جی SJ850 هم وجود ندارد، چرا که این تلویزیون تنها در شرایط نور کم و اتاق تاریک در ارائه تصاویر با کیفیت ناتوان است و اگر در شرایط نور عادی بخواهید به تلویزیون نگاه کنید، می بینید که تصاویر بسیار درخشان و واضح خواهند بود. سونی X8500E همچنین با داشتن نرخ رفرش بالاتر می‌تواند تصاویر اکشن و سریع را بهتر نمایش دهد و در مقابل ال جی SJ850 هم در مورد نحوه نمایش فیلم‌های 24p توانمندتر است. با این وجود شاید اکثر افراد تار شدن کم حرکات سریع را اصلا نبینند اما هنگامی که بخواهند فیلم‌های 24p ببینند ترجیح دهند با حداکثر کیفیت ممکن به تماشای آن بپردازند. همچنین اگر یک تلویزیون برای بازی به خصوص بازی های سریع نیاز دارید ال جی SJ850 با داشتن تعداد ورودی های کمتر و توانایی راه اندازی سریع دیوایس های متصل شده به تلویزیون می‌تواند گزینه ی بهتری باشد. اگر اشاره ای هم به امکانات هوشمند این دو تلویزیون داشته باشیم باید بگوییم هر دوی این تلویزیون‌ها با داشتن سیستم عامل های جذابشان، سریع و پاسخگو هستند اما ال جی SJ850 با‌ WebOS 3.5 می تواند کارایی ساده و آسان تر ارائه دهد.

اما با تمام این تفاسیر کدام یک از این تلویزیون‌ها بهتر است؟ اگر شما اغلب برای تماشا کردن فیلم روبه روی تلویزیون می نشینید و همچنین نمی‌خواهید از تلویزیونتان برای بازی استفاده کنید، سونی X8500E با کیفیت تصویر تا حدودی بالاتر می‌تواند انتخاب بهتری برایتان باشد. همچنین اگر می خواهید تلویزیونتان را در یک اتاق بزرگ قرار دهید و از تمامی زوایا به آن نگاه کنید، بی شک ال جی SJ850 با زاویه ی دید گسترده‌ترش می‌تواند انتخاب بهتری برایتان باشد.

میانگین امتیاز تلویزیون X8500E و تلویزیون SJ850

و در پایان …

همانطور که در بالا اشاره کردیم هر یک از کمپانی‌های تولید کننده سهم زیاد در بازار فروش انواع دیوایس های دیجیتالی دارند. در آخر مقاله از شما درخواست می کنیم که با دادن نظر ما را در تجربیات کاربردی خود شریک کنید. در کامنت می‌توانید ذکر کنید که از کدام یک از تلویزیون‌های X8500E و SJ850 بیشتر خوشتان می‌آید و طرفدار کدام یک از برندها هستید. سونی یا ال جی؟ قیمت کدام یک از این تلویزیون ها به نظر شما به نسبت امکانات ارائه شده مناسب تر است؟ کدام یک از کمپانی‌ها در مورد طراحی محصولاتش حرفه ای تر عمل می کنند؟ کیفیت تصویر و صدای کدام تلویزیون را بیشتر می پسندید؟ یا اینکه اگر تجربه ی استفاده از هر کدام از این تلویزیون‌ها را دارید ما را از دادن نظرات با ارزشتان بی نصیب نکنید.

همچنین ببینید

ارزان ترین تلویزیون های 2018 تلویزیون‌های اولد قیمت بالایی دارند و به این زودی ها شاهد تغییر قیمت آنها نخواهیم بود. پایین تر از تلویزیون های اولد، تلویزیون‌های بالارده ای همچون سری 9 سونی یا سری 8 ال جی هستند که از نظر قیمت دست کمی از تلویزیون‌های اولد ندارند. قیمت های بالای این تلویزیون‌ها برخی از کاربران را وادار می‌کنند تا به خرید تلویزیون های ارزان قیمت قانع باشند اما گاه با انتخابی آگاهانه یک تلویزیون قیمت ارزان و مناسب را می‌توان تا سال ها مورد استفاده قرار داد. قیمت ارزان تر برخی از تلویزیون‌های کمپانی های معروف صرفا به معنای اتش زدن به مالشان نیست؛ این کمپانی ها برای کاربران معمولی تلویزیون‌هایی با فناوری های کمتر و امکانات معدود تر تولید می‌کنند تا پاسخگوی نیاز هر کاربری باشند. در این مقاله سعی کرده ایم تا با معرفی بهترین تلویزیون‌های ارزان قیمت 2018 که کیفیت تصویر 4K و Full HD دارند، انتخاب را برایتان آسان‌تر کنیم. تلویزیون های گرد هم آمده در این لیست همگی کیفیت تصویر بالا دارند و همچنین در کنار آن، قیمت مناسب از این تلویزیون‌ها یک مدل تمام عیار ساخته که به راحتی کفاف نیازتان را پس می دهند. در این جا چند تلویزیون ارزان قیمت از برندهای سونی، ال جی و سامسونگ معرفی می کنیم که هر کدام با توجه به امکاناتی که دارند می‌توانند مخاطبین خاص خود را داشته باشند. لازم است بگوییم در صورت انتخاب هر یک از این تلویزیون‌ها می‌توانید با کلیک روی مدل نامبر آن، به صفحه ی محصول مربوطه بروید. ارزان ترین تلویزیون‌های ال جی 2018 تلویزیون ال جی سری UJ634V LED ال جی مدل UJ634V از تلویزیون‌های ارزان قیمت ساخته شده توسط کمپانی کره‌ای ال جی است. این تلویزیون در سایز های 43 اینچ ( 43UJ634V )، 49 اینچ ( 49UJ634V )، 55 اینچ ( 55UJ634V ) و 65 اینچ ( 65UJ634V ) در بانه سرویس موجود می‌باشد. تلویزیون UJ634V در کنار به تصویر کشیدن محتوا با کیفیت 4K همچنین می‌تواند با پشتیبانی از محتوای HDR صحنه را هیجان انگیز نمایش دهد. این تلویزیون همچنین با داشتن فناوری های Local Dimming، ویژگی درخشندگی فوق العاده رنگ‌‌ها، فناوری دقت رنگ واقعی، فناوری تقویت عمق فعال و همچنین موتور پردازشگر Color Master توانایی خاصی در واقعی‌تر نشان دادن تصاویر و رنگ‌‌ها دارد. پنل IPS به کار رفته در ال جی UJ634V باعث شده تا هم صفحه در برابر ضربه های احتمالی مقاوم تر باشد و هم اینکه شاهد زاویه ی دید گسترده تری برای این تلویزیون باشیم. مورد دیگر اینکه ال جی برای تلویزیون UJ634V دو اسپیکر ده واتی در نظر گرفته پس روی هم رفته توسط این تلویزیون 20 وات صدا تولید می‌شود. البته برای ارتقای توان صدا می‌توانید از درگاه صوتی اپتیکال هم استفاده کنید. این محصول با داشتن رابط کاربری webOS و ریموت جادویی اختصاصی ال جی تجربه ی جذاب تری از کار با تلویزیون اسمارت را عایدتان می‌کند. لازم به ذکر است بگوییم این سیستم عامل یکی از ساده ترین و کاربردی ترین سیستم عامل ها در تلویزیون است و به کمک آن ضمن دستیابی به اپلیکیشن های مختلف، همچنین می‌توانید در صفحات وب به جستجو بپردازید، بازی کنید و یا برنامه های مختلف را از فروشگاه اختصاصی ال جی دانلود و نصب کنید. در آخر به اصلی ترین درگاه‌های این تلویزیون که در سه عدد HDMI و دو عدد پورت USB خلاصه می‌شوند هم باید اشاره کنیم. کیفیت 4K صفحه نمایش با پشتیبانی از HDR قابلیت اتصال به اینترنت از طریق Wi-Fi سیستم عامل webOS 3.5 خروجی صدای 20 وات پردازنده چهار هسته ای تلویزیون ال جی UJ634V تلویزیون ال جی سری LJ615V یکی دیگر از تلویزیون‌های خوش ساخت کمپانی ال جی که با قیمت مناسبش در لیست بهترین تلویزیون‌های ارزان قیمت 2018 قرار گرفته، تلویزیون ال جی LJ615V می‌باشد. با وجود سایزهای متنوع این تلویزیون در اندازه های 55 اینچ ( 55LJ615V )، 49 اینچ ( 49LJ615V ) و 43 اینچ ( 43LJ615V )، دستتان برای انتخاب بهتر باز خواهد بود. این مدل تلویزیون با داشتن کیفیت تصویر Full HD و رزولوشن 1080×1920 پیکسل توانایی خوبی در به نمایش گذاشتن تصاویر دارد به نحوی که تصاویر را واضح و درخشان نمایش می‌دهد. البته به دلیل وجود قابلیت ارتقای تصویر Resolution Upscaler شاهد با کیفیت نشان دادن محتوای کم کیفیت خواهیم بود. مورد دیگر اینکه با وجود سیستم عامل webOS 3.5 و داشتن ریموت کنترل جادویی دسترسی به برنامه ها و همچنین دانلود اپلیکیشن های بیشتر آسان خواهد بود. از امکانات صوتی این تلویزیون هم می‌توان به وجود دو اسپیکر داخلی ده واتی اشاره کنیم که در کنار هم می‌توانند تا 20 وات صدا تولید کنند. خیلی خلاصه می توانیم به تعداد 3 درگاه HDMI و 2 پورت USB هم اشاره کنیم که امکان اتصال دیوایس های دیجیتالی و حافظه های خارجی را برایتان فراهم می‌کند. کیفیت تصویر Full HD با رزولوشن 1080×1920 پیکسل هوشمند و مجهز به سیستم عامل web0S 3.5 فناوری ارتقای تصویر Resolution Upscaler سیستم صوتی دوکاناله و قدرت صوتی 20 وات دارای سه پورت HDMI و دو پورت USB تلویزیون ال جی سری LJ615V تلویزیون ال جی سری LJ550V یکی دیگر از تلویزیون‌های میان رده که قیمت مناسبش به خوبی با امکاناتش جور است، تلویزیون ال جی LJ550V می‌باشد. این تلویزیون خوش ساخت را می‌توان در سایزی های 55 اینچ ( 55LJ550V )، 49 اینچ ( 49LJ550V ) و 43 اینچی ( 43LJ550V ) تهیه کرد. کیفیت تصویر در نظر گرفته شده برای این تلویزیون میان‌رده ی خوش ساخت ال جی، Full HD با تعداد پیکسل های 1080×1920 می‌باشد پس نتایج محتوایی با کیفیت با وضوح مناسب می‌باشد. قابلیت ارتقای کیفیت تصویر Resolution Upscaler از طرف دیگر می‌تواند به ارتقای کیفیت فیلم‌های قدیمی کمک کند. در مورد سیستم صوتی این تلویزیون باید اشاره ای به داشتن دو اسپیکر داخلی داشته باشیم، از آنجا که سیستم صدا دو کاناله است و هر کدام از این اسپیکر ها می‌توانند تا 10 وات صدا تولید کنند، پس در کل توان خروجی صدای تلویزیون ال جی LJ550V برابر با 20 وات می‌باشد، البته اگر صدای این تلویزیون قانعتان نمی کند می‌توانید به کمک درگاه اپتیکال صدا و چند بلندگوی خارجی، سطح صدا را تا حد نیازتان بالا ببرید. تلویزیون LJ550V هم درست مانند دو مدلی که از آنها نام بردیم، سیستم عامل اختصاصی ال جی یعنی web0S 3.5 دارد اما از داشتن ریموت جادویی ال جی بی بهره مانده و تنها یک ریموت کنترل استاندارد در کارتنش جای گرفته است. البته باید توجه داشته باشیم قیمت این تلویزیون به نسبت تلویزیون‌های ال جی LJ615V و ال جی UJ634V مناسب تر می‌باشد. کیفیت تصویر Full HD با رزولوشن 1080×1920 پیکسل سیستم صوتی دو کاناله ی 20 واتی مجهز به تکنولوژی Resolution Upscaler سیستم عامل web0S 3.5، بدون ریموت کنترل جادویی مجهز به پورت HDMI و USB تلویزیون ال جی سری LJ550V تلویزیون ال جی سری LJ510V آخر از همه باید به معرفی تلویزیون ارزان قیمت ال جی LJ510V بپردازیم که با داشتن قیمت مناسب در کنار امکانات کاربردی یکی از بهترین تلویزیون‌های پرطرفدار و ارزان قیمت ال جی است. این تلویزیون ساده اما کاربردی است، دارای کیفیت تصویر مناسب Full HD با رزولوشن 1920 در 1080 پیکسل است، پس بدون نگرانی از محدودیت محتوای 4K می‌توانید این تلویزیون را انتخاب کنید. پنل IPS از نمایشگر این تلویزیون صفحه ای محکم با زاویه ی دید گسترده ساخته. همچنین باید بگوییم موتور پردازشگر Color Master به منظور بهینه سازی میزان کنتراست در نظر گرفته شده تا تصاویر واقعی تر نمایش داده شوند. توان صوتی این تلویزیون را دو اسپیکر 5 واتی تشکیل می دهد، پس روی هم رفته توان صدای تلویزیون به 10 وات می رسد. از درگاه‌های ارتباطی این تلویزیون باید دو پورت HDMI و یک پورت USB به همراه درگاه های ارتباطی کامپوزیت/کامپوننت، ورودی آنتن و خروجی هدفون اشاره کنیم. از آنجا که این تلویزیون قیمت پایینی دارد و همچنین در رده ی پایین و میانی تلویزیون‌های ال جی قرار گرفته، پس مجهز نبودن به امکانات اسمارت را نمی‌توان از معایب آن به حساب آورد. برای انتخاب این تلویزیون در بین سایز های 55 اینچ ( 55LJ510V )، 49 اینچ ( 49LJ510V ) و 43 اینچی ( 43LJ510V )، دستتان باز خواهد بود. کیفیت تصویر Full HD و رزولوشن 1920×1080 پیکسل ارتقای کیفیت تصویر Resolution Upscaler توان خروجی صدا 10 وات فناوری شفاف سازی صدا Clear Voice III فناوری Virtual surround صدا تلویزیون ال جی سری LJ510V ارزان ترین تلویزیون‌های سونی 2018 تلویزیون سونی سری X7000E تلویزیون LED سونی مدل X7000E یکی از تلویزیون‌های ارزان قیمت ساخته شده توسط کمپانی نام آشنای سونی است. این تلویزیون در تنوع سایز های زیاد شامل 65 اینچ ( 65X7000E )، 55 اینچ ( 55X7000E ) ، 49 اینچ ( 49X7000E ) و 43 اینچ ( 43X7000E ) ساخته شده تا به دلخواه خود بتوانید سایز مناسب برای خانه تان را انتخاب کنید. به کمک این تلویزیون می‌توانید محتوا را با کیفیت 4K و رزولوشن 3840 × 2160 پیکسل تماشا کنید. قابلیت پشتیبانی از تصاویر HDR، قابلیت ارتقای کیفیت تصویر، فناوری های اختصاصی سونی به منظور ارتقای گسترده ی طیف رنگ ها و زنده تر کردن آنها مانند فناوری Live Colour و Dynamic Contrast Enhancer، همگی از فناوری های به کار رفته در این تلویزیون هستند. بلندگوهای ده واتی در این تلویزیون کنار هم می‌توانند صدا را با توان 20 وات تولید کنند. البته خوشبختانه وجود فناوری ClearAudio+ باعث شده تا صدا شفاف و واضح و بدون نویز باشد. سونی برای تلویزیون‌های میان رده و قیمت پایین اش از سیستم عامل لینوکس استفاده می‌کند تا ساده تر بتوانید به اینترنت وصل شوید و به جستجو در صفحات وب بپردازید. درگاه‌های ارتباطی این تلویزیون در 3 درگاه HDMI و 3 درگاه USB، ورودی کامپوننت و کامپوزیت، خروجی صدای دیجیتال، هدفون و ورودی RF خلاصه می‌شوند. کیفیت تصویر 4K HDR سیستم عامل لینوکس قدرت خروجی صدای 20 وات قابلیت اتصال به اینترنت توسط وای فای شفاف سازی صدا با فناوری ClearAudio+ تلویزیون سونی سری X7000E تلویزیون سونی سری W650D یکی دیگر از تلویزیون‌های ارزان قیمت که توسط سونی به تولید رسیده، مدل سونی W650D می‌باشد که تنها در اندازه‌ی 48 اینچی موجود است. نمایشگر این تلویزیون از نوع LED و تخت است و همچنین در نمایش دادن محتوا با کیفیت Full HD توانا است. یعنی رزولوشن ارائه شده توسط این تلویزیون 1920 × 1080 پیکسلی است که با سایز 48 اینچی اش بسیار متناسب خواهد بود. برای توضیح در مورد توان صدا باید بگوییم دو اسپیکر این تلویزیون در کنار هم می‌توانند 10 وات خروجی داشته باشند که البته از سیستم صوتی های رایج Dolby Digital, Dolby Digital Plus, DTS هم پشتیبانی می‌کند تا هیجان دیدن فیلم‌ها را دو چندان کند. مجهز بودن این تلویزیون به دو پورت USB و دو درگاه HDMI امکان اتصال دیوایس های دیجیتالی و حافظه های خارجی را فراهم می‌کند. این تلویزیون را می‌توانید به کمک Wi-Fi داخلی به اینترنت وصل کنید تا به کمک مرورگر اینترنتی در سایت های مختلف به جستجو بپردازید. تکنولوژی صفحه نمایش Direct LED کیفیت تصویر Full HD با رزولوشن 1080×1920 پیکسل موتور پردازش تصویر X-Reality™ PRO توان خروجی صدا 10 وات پردازنده‌ی چهار هسته ای دو درگاه HDMI و دو پورت USB دارای رابط هوشمند و توانایی اتصال به اینترنت تلویزیون سونی سری W650D ارزان ترین تلویزیون‌های سامسونگ 2018 تلویزیون منحنی سامسونگ سری MU7350 تلویزیون منحنی 55MU7350 یکی از جذاب ترین تلویزیون های سامسونگ است که در کنار داشتن امکانات متنوع و البته نمایشگری خمیده، قیمت مناسبی هم دارد و به راحتی می‌تواند یکی از انتخاب هایتان باشد. خمیده بودن نمایشگر این تلویزیون باعث می‌شود تا کاربر بتواند نقاط بیشتری از نمایشگر را تماشا کند. کیفیت 4K این تلویزیون دارای رزولوشن استاندارد 3840×2160 پیکسل است که سبب می‌شود بتوانیم محتوا را با حداکثر جزئیات و رنگ‌‌ها را طبیعی ببینیم. قابلیت HDR در این تلویزیون هم به نوبه خود می‌تواند هیجان تصاویر را با رونمایی از حداکثر جزئیات بیشتر کند. اسپیکر های پر قدرت این تلویزیون بسیار هماهنگ با کیفیت تصویر عمل می‌کنند و با توانایی تولید 20 وات صدا، نیازتان را پاسخگو هستند. رابط کاربری Smart Hub برای استفاده از این محصول به عنوان وسیله‌ای فراتر از یک تلویزیون به خدمت آمده، پس با سامسونگ MU7350 به جستجو در صفحات وب بپردازید یا اینکه برنامه های مختلف را روی آن نصب کنید. این تلویزیون در اندازه های 49 اینچ ( 49MU7350 )، 55 اینچ ( 55MU7350 ) و 65 اینچ ( 65MU7350 ) موجود می‌باشد که می توانید برای اطلاع از سایر امکانات و خرید آن به صفحه ی این محصولات رجوع کنید. کیفیت تصویر 4K دیزاین منحنی شکل توان خروجی 20 وات پردازنده چهار هسته ای قابلیت اتصال به اینترنت توسط Wi-Fi تلویزیون منحنی سامسونگ سری MU7350 تلویزیون سامسونگ سری MU7000 تلویزیون سامسونگ مدل MU7000 درست دارای امکانات و ویژگی‌های سامسونگ MU7350 می‌باشد اما تنها تفاوتی که دارد، نوع نمایشگر آن است. تلویزیون MU7000 برخلاف سامسونگ MU7350 دارای نمایشگر تخت است و از انحنای زیبای نمایشگر بی بهره مانده است. البته منحنی نبودن نمایشگر هم باعث اختلاف چشمگیری در قیمت این دو تلویزیون شده‌است و شما می تواین با قیمت ارزان تری سامسونگ MU7000 را تهیه کنید. این تلویزیون را می‌توانید در سایز های 43 اینچ ( 43MU7000 )، 55 اینچ ( 55MU7000 ) و 65 اینچ ( 65MU7000 ) از بانه سرویس تهیه کنید. پشتیبانی از محدوده ی دینامیکی بالا (HDR)؛ کیفیت تصویر 4K UHD ارتقاء کیفیت تصویر توسط قابلیت UHD Up-Scaling قابلیت اتصال به اینترنت توسط وای فای داخلی موتور پردازشگر UHD Up-Scaling بلندگو های 20 واتی تلویزیون سامسونگ سری MU7000 تلویزیون سامسونگ سری M6500 یکی دیگر از تلویزیون‌های منحنی ارزان قیمت متعلق به سامسونگ تلویزیون M6500 می‌باشد، این تلویزیون در سایز 55 اینچی در بانه سرویس موجود است. کیفیت تصویر این تلویزیون روی Full HD با رزولوشن 1080×1920 پیکسل تنظیم شده پس محتوا از شفافیت و دقت خوبی برخوردار خواهند بود. ارتقای کیفیت تصویر در این تلویزیون موجب می‌شود تا بتوانید محتوای کم کیفیت یا فیلم‌های قدیمی را با کیفیت خوبی تماشا کنید. صدای این تلویزیون هم 20 وات است، پس هر کدام از اسپیکرهایی داخلی می‌توانند به تنهایی 10 وات توان صدا داشته باشند. از آنجا که این تلویزیون دارای سیستم عامل تایزن است پس می‌توان آن ار در لیست تلویزیون‌های هوشمند قرار داد. دارای کیفیت Full HD رزولوشن 1080×1920 پیکسل نمایشگر خمیده با شعاع انحنای 4.200R سیستم صوتی 20 وات و سیستم صوتی دو کاناله مجهز به گیرنده ی دیجیتالی داخلی دارای 3 پورت HDMI و 2 پورت USB تلویزیون سامسونگ سری M6500 تلویزیون سامسونگ سری J5100 اگر یک تلویزیون ارزان قیمت می خواهید و امکاناتی همچون هوشمند بودن تلویزیون برایتان اهمیت ندارد، در اینجا می‌توانیم خرید سامسونگ J5100 را به شما پیشنهاد دهیم. اندازه‌ی نمایشگر این تلویزیون برابر با 50 اینچ است که برای سالن ها بزرگ و متوسط می‌توانید روی آن حساب کنید. کیفیت تصویر در نظر گرفته شده برای این تلویزیون ارزان قیمت، Full HD با رزولوشن 1080×1920 پیکسل است تا تصاویر درخشان و شفاف نمایش داده شوند. موتور پردازش تصویر HyperReal در این تلویزیون موجب می‌شود تا با بهینه سازی دقیق میزان کنتراست، شاهد رنگ‌‌ها و وضوح بیشتری باشید. پس با تلویزیون سامسونگ J5100 دیدن فیلم و یا بازی کردن هیجان بیشتری خواهد داشت. همچنین این تلویزیون با داشتن دو عدد اسپیکر داخلی می‌تواند تا 20 وات صدا تولید کند. پس نیاز به خرید سیستم صوتی جداگانه نخواهید داشت. از آنجا که قیمت ارزان این تلویزیون حاکی از امکانات مختصرش است، پس انتظار داشتن امکانات هوشمند را از آن نداریم. در کل باید بگوییم با توجه به قیمت مناسبش، این تلویزیون از امکانات منحصر به فرد و اسمارت بودن، بویی نبرده است. کیفیت تصویر FULL HD با رزولوشن 1080×1920 پیکسل موتور پردازش تصویر HyperReal فرکانس رفرش تصویر 100 هرتز بلندگوهای 2 کاناله و توان خروجی صدای 20 وات فناوری دالبی دیجیتال دارای حالت های سینما و ورزشی تلویزیون سامسونگ سری J5100

ارزان ترین تلویزیون‌های 2018 (به‌روزرسانی پاییز 97)

ارزان ترین تلویزیون‌های 2018 خرید تلویزیون ارزان در آشفته بازار امروز ایران کاری بس سخت …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.