25 نکته برای افزایش طول عمر باتری آیفون – قسمت اول

25 نکته برای افزایش طول عمر باتری آیفون

باتری آیفون

آیفون وسیله‌ای مناسب برای سرگرم شدن شما است و همیشه چیزی برای انجام دادن در دسترستان قرار می‌دهد، تا زمانی که باتری آن خالی شود. با انجام نکاتی که در زیر برایتان بیان می‌شود، زمان دشارژ شدن باتری آیفون‌تان را کمی به تأخیر بیندازید.

 

حالت Low Power را فعال کنید

باتری آیفون

اگر روی گوشی آیفون شما iOS 9 یا نسخه‌های جدیدتر آن نصب است، می‌توانید از مزیت جدید اپل به نام Low Power Mode استفاده کنید. شما می‌توانید وضعیت آن را از طریق مسیر
Setting> Battery> Low Power Mode
تغییر دهید. این ویژگی به طور موقت واکشی ایمیل (mail fetch)، عملکردهای سیری، نوسازی اپلیکیشن‌‌ها در پس‌زمینه، دانلود خودکار و بعضی از جلوه‌های دیداری را تا زمانی که شما آیفون‌تان را کاملاً شارژ کنید، خاموش یا غیرفعال می‌کند.

 

صدا را کم کنید

شما باید کاهش صدا و استفاده از هدست را در صورت امکان در نظر داشته باشید، که با این کار قادر خواهید بود تا تأثیر صدا را بر روی عُمر باتری آیفون‌تان کاهش دهید. اگر نگاهی به مسیر
Setting> Music
بیندازید، می‌توانید محدودیتی برای میزان بلندی صدا قرار داده و برای صرفه‌جویی بیشتر در مصرف انرژی حالت اکولایزر (EQ) را خاموش کنید.

 

iCloud را غیرفعال کنید

بک‌آپ‌گیری خودکار بر روی iCloud می‌تواند انرژی باتری شما زودتر مصرف کرده و همچنین حجم اینترنت مصرفی‌تان را افزایش دهد. بک‌آپ‌گیری خودکار قابلیتی مفید برای پشتیبان‌گیری از عکس‌ها و اطلاعات‌تان است، اما شاید اطلاعاتی که بخواهید از آنها پشتیبان بگیرید اندک باشد، پس بک‌آپ‌گیری خودکار را غیرفعال کنید. نگاهی به مسیر
Setting> iCloud
بیندازید و هر چیزی را که نمی‌خواهید از آن بک‌آپ بگیرید، تغییر وضعیت دهید.

 

Hey Siri را غیرفعال کنید

اگر از این قابلیت استفاده نمی‌کنید، بهتر است که این ویژگی را غیرفعال کنید. برای غیرفعال کردن این ویژگی از طریق
Setting> General> Siri
اقدام کرده و Allow “Hey Siri را خاموش کنید.

 

اپلیکیشن‌های اضافی را ببندید

بسیاری از مردم تصور می‌کنند که اپلیکیشن‌ها هنگامی فعال می‌شوند که آنها را اجرا کنند، اما در حقیقت بسیاری از اپلیکیشن‌ها بدون اطلاع ما در پس‌زمینه فعال بوده و شارژ باتری را کاهش می‌دهند. خارج از نوسازی اپلیکیشن‌های پس‌زمینه، که به آن خواهیم پرداخت، تعداد زیادی از این برنامه های فعال در پس‌زمینه، هیچ کاری انجام نداده و فقط حافظه‌ را اشغال کرده و مصرف انرژی باتری را بالا می‌برند. شما می‌توانید با دابل تپ کردن بر روی دکمه‌ی Home و بستن برنامه‌های غیرضروری از تخلیه‌ی سریع باتری جلوگیری کنید.

 

رفرش اپلیکیشن‌های پس‌زمینه را غیرفعال کنید

شما می‌توانید سفرتان را برای کشف باتری آیفون از طریق مسیر
Setting> General> Usage
آغاز کنید. به عنوان یک آزمایش ساده و سریع، میزان remaining standby و usage times را یادداشت کنید. سپس بر روی دکمه‌ی sleep/wake تپ کرده و 10 دقیقه منتظر بمانید. سپس به Setting> General> Usage بازگردید و متوجه می‌شوید که زمان آماده‌بکار گوشی شما نسبت به 10 دقیقه‌ی قبل افزایش یافته است. اگر چنین نبود، چیزی مانند یک اپلیکیشن گوشی شما را استراحت بازمی‌دارد.
به مسیر
Setting> General> Background App Refresh
رفته و نگاهی به لیست برنامه‌ها بیندازید. آیا شما واقعاً به این اپلیکیشن‌ها که خود را در پس‌زمینه بطور مرتب آپدیت کرده و انرژی مصرف می‌کنند نیاز دارید؟ بدون ملاحظه، تمام اپلیکیشن‌هایی را که نیازی به آپدیت شدن خودکار آنها را ندارید، غیرفعال کنید. به یاد داشته باشید که این اپلیکیشن‌ها هنوز هم هر زمان که آنها را اجرا کنید بصورت نرمال کار می‌کنند، و شما وقتی که به آنها نیازی ندارید جلوی فعالیت آنها را می‌گیرید. اگر شما این تغییرات را دوست نداشتید، هر زمان که تمایل داشتید می‌توانید وضعیت آنها را بصورت قبل بازگردانید.
باتری آیفون

 

وضعیت ایمیل‌تان را از *Push به Fetch تغییر دهید

آیا واقعاً نیاز دارید که از رسیدن هر ایمیل جدید، فوراً خبردار شوید؟ شاید شما یک حساب ایمیل ثانویه دارید که برایتان چندان مهم نباشد. به مسیر
Setting> Mail, Contacts, Calendares> Fetch New Data
بروید و وضعیت را از Push به یکی از دو وضعیت Fetch یا Manual تغییر دهید. در وضعیت Fetch می‌توانید بازه‌های زمانی مانند 15 دقیقه، 30 دقیقه یا زمان‌های دیگر را تعیین کنید تا در این بازه‌های زمانی آیفون به چک کردن ایمیل‌های جدید بپردازد. هر چه قدر که مدت این بازه‌های زمانی بیشتر باشند، انرژی کمتری توسط آیفون‌تان مصرف می‌شود. در وضعیت Manual ایمیل‌ها فقط هنگامی که اپلیکیشن مربوط به آن را باز می‌کنید، چک می‌شوند.

*روشی است برای ارسال و دریافت ایمیل توسط گوشی همراه، به این صورت که گوشی همراه توانایی اتصال به سرور ایمیل کاربر را دارد و از این طریق کاربر می تواند توسط گوشی همراه خود ایمیلی را دریافت و یا ارسال نماید. Push email، سیستمی است که قابلیت همیشه روشن بودن را به یک تلفن همراه می‌دهد و هر موقع که ایمیل رسید، به‌‌گیرنده ایمیل ارسال می‌کند. در این روش در مقایسه با سیستم‌های پولینگ ایمیل مثل POP3، کلاینت در زمان ورود به سیستم و در بازه‌های زمانی مختلف سرور را چک می‌کند تا ببیند نامه جدیدی رسیده است یا نه؟ و در صورت مثبت بودن این پاسخ، اطلاعات را از سرور دریافت می‌کند. هر چند که ایمیل‌های ارسالی از طریق مشترک به سمت سرور فرستاده می‌شوند.

 

ناتیفیکیشن‌های (اطلاعیه‌های) اپلیکیشن‌ها را از وضعیت Push خارج کنید

بعضی از اپلیکیشن‌ها اطلاعاتی را برایتان ارسال می‌کنند که واقعاٌ به آن نیازی ندارید. به مسیر
Setting> Notification Center
رفته و نگاهی به زیر قسمت Include بیندازید. بر روی هر اپلیکیشنی که واقعاً به ناتیفیکیشن‌های آن نیازی ندارید تپ کنید و در زیر قسمت Alert Style گزینه‌ی None را انتخاب کنید و سپس وضعیت را از حالت Show in Navigation Center به حالت غیرفعال تغییر دهید. گزینه‌ی Show on Lock Screen را نیز به حالت غیرفعال درآورید.

 

دانلود خودکار را غیرفعال کنید

شما می‌توانید موزیک‌ها، اپلیکیشن‌ها و iOS را بصورت خودکار آپدیت کنید، ولی با اینکار انرژی زیادی را از باتری مصرف می‌کنید. همچنین گوشی آیفون شما ممکن است که در زمان‌های نامناسب شروع به آپدیت هر چیز نماید. شما می‌توانید انرژی و عمر باتری خود را با رفتن به
Setting> iTunes & App Store
و تغییر Use Cellular Data به حالت off بیشتر حفظ کنید، در این صورت آپدیت‌ها تنها از طریق Wi-Fi انجام می‌گیرند. همچنین می‌توانید با غیرفعال کردن دانلود خودکار و انجام آپدیت در زمان‌های برنامه‌ریزی شده، انرژی بیشتری را حفظ کنید.

 

روشنایی صفحه نمایش را کم کنید

صفحه نمایش و میزان روشنایی آن بیشتر از هر چیز دیگری می‌تواند سرعت تخلیه‌ی باتری را بالا ببرد. به مسیر
Setting> Wallpaper & Brightness
رفته و Auto-Brightness را خاموش کنید. سپس میزان روشنایی صفحه را تا کمترین میزانی که برایتان قابل خواندن باشد، کاهش دهید. شما باید در زمان‌ها و شرایط نوری مختلف این تنظیمات را اصلاح کنید.
کلیه حقوق برای بلاگ بانه سرویس محفوظ می باشد. هرگونه کپی برداری از مطالب تنها با درج لینک فعال به مطلب مجاز می باشد..

همچنین ببینید

راهنمای خرید ماشین ظرفشویی

راهنمای خرید ماشین ظرفشویی و اصطلاحات کاربردی

برای آن دسته از افرادی که قصد خرید ظرفشویی را دارند راهنمای خرید ماشین ظرفشویی می‌تواند تا حد زیادی از ابهامات و سردرگمی آن‌ها بکاهد. در این مطلب قصد داریم کاربران را با انواع ماشین ظرفشویی و اصطلاحات رایج در هنگام خرید آشنا کنیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از تخفیف‌ها و جدیدترین محصولات ما باخبر شوید:

از تخفیف‌ها و جدیدترین محصولات ما باخبر شوید:

با موفقیت مشترک شدید!